Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty.

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022 - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Zachęcamy ośmioklasistów do zapoznania się z ofertą szkół średnich na Powiślu Dąbrowskim!

W szkołach Powiatu Dąbrowskiego pracuje wykwalifikowana kadra nauczycielska. Jest świetne zaplecze sportowe, a także przyjazna, rodzinna atmosfera. Warto podkreślić, iż poziom szkół na Powiślu Dąbrowskim niczym nie odbiega od poziomu szkół w dużych miastach. Młodzi ludzie nie muszą więc tracić czasu na dojazdy do innych miast – mogą uczyć się na Powiślu Dąbrowskim.

Ośmioklasistów do kontynuowania swojego dalszego kształcenia zapraszają:

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki
w Dąbrowie Tarnowskiej

(zobacz ofertę edukacyjną)

 

Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
(zobacz ofertę edukacyjną)

 

Zespół Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu
(zobacz ofertę edukacyjną)

 

Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych
w Szczucinie

(zobacz ofertę edukacyjną)

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło terminy postępowania rekrutacyjnego i składania dokumentów do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Terminy te nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych na rok szkolny 2021/2022. Harmonogramy do tych szkół będą ogłaszane przez właściwego kuratora oświaty. Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać od 17 maja 2021 r. do 21 czerwca 2021 r., z wyjątkiem szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji oraz do szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych, do których wnioski składane od 17 maja 2021 r. do 31 maja 2021 r. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022 - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl) Zachęcamy ośmioklasistów do zapoznania się z ofertą szkół średnich na Powiślu Dąbrowskim! W szkołach Powiatu Dąbrowskiego pracuje wykwalifikowana kadra nauczycielska. Jest świetne zaplecze sportowe, a także przyjazna, rodzinna atmosfera. Warto podkreślić, iż poziom szkół na Powiślu Dąbrowskim niczym nie odbiega od poziomu szkół w dużych miastach. Młodzi ludzie nie muszą więc tracić czasu na dojazdy do innych miast – mogą uczyć się na Powiślu Dąbrowskim. Ośmioklasistów do kontynuowania swojego dalszego kształcenia zapraszają: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej (zobacz ofertę edukacyjną)   Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej (zobacz ofertę edukacyjną)   Zespół Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu (zobacz ofertę edukacyjną)   Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie (zobacz ofertę edukacyjną)