Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Relacja z „Ferii w Bibliotece” w MBP

Relacja z „Ferii w Bibliotece” w MBP

Relacja z „Ferii w Bibliotece” w MBP

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zrealizował coroczną akcję „Ferie w Bibliotece” dla czytelników w wieku od 7 do 14 lat. Podczas trzech spotkań pod hasłem „Olimpiada na wesoło” zaakcentowano 2024 rok jako Rok Polskich Olimpijczyków ustanowiony przez Sejm RP i na podstawie książki „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach” autorstwa Adama Szczepańskiego opowiedziano o sportowych legendach, ich trofeach oraz o nie zawsze łatwej drodze do zapisania się na kartach narodowych sukcesów.

A żeby poczuć emocje i wrażenia, jakie panują na każdym stadionie wśród zawodników i kibiców, zorganizowano rozgrywki w różnych dyscyplinach zakończone ceremoniami dekoracji na bibliotecznym podium. Podkreślano też uczestnikom, że ważna jest siła walki, chęć rozwoju i działania, nie tylko w sporcie, ale w każdej dziedzinie życia.

Emocjonującym punktem kończącym feryjne igrzyska było spotkanie z panią Agatą Bulwą - olimpijką z Sydney i mieszkanką Dąbrowy Tarnowskiej. Polska łuczniczka, członek Kadry Narodowej, sędzia łuczniczy, a także trenerka, w towarzystwie również trenerki łucznictwa pani Beaty Chmielewskiej oraz młodych zawodników MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, przekazała dzieciom cenną wiedzę na temat swojej sportowej pasji i ciekawostki o występie na Olimpiadzie. Łucznicy zaprezentowali też sprzęt i to, jak ważna jest przy strzelaniu z łuku odpowiednia technika.

Aby promować zdrowy tryb życia, o którym również mówiono podczas feryjnych spotkań, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, zaproszono uczestników na pogadankę przeprowadzoną przez panią Ewę Ujek – pracownika tejże instytucji.

Tradycyjnie dobrą zabawę w Oddziale dla Dzieci wsparła, również podczas tegorocznych "Ferii w Bibliotece", Firma GOOD SNACK sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej, która sprezentowała dzieciom przekąski na zakończenie zajęć.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zrealizował coroczną akcję „Ferie w Bibliotece” dla czytelników w wieku od 7 do 14 lat. Podczas trzech spotkań pod hasłem „Olimpiada na wesoło” zaakcentowano 2024 rok jako Rok Polskich Olimpijczyków ustanowiony przez Sejm RP i na podstawie książki „Herosi. 20 historii o polskich olimpijczykach” autorstwa Adama Szczepańskiego opowiedziano o sportowych legendach, ich trofeach oraz o nie zawsze łatwej drodze do zapisania się na kartach narodowych sukcesów. A żeby poczuć emocje i wrażenia, jakie panują na każdym stadionie wśród zawodników i kibiców, zorganizowano rozgrywki w różnych dyscyplinach zakończone ceremoniami dekoracji na bibliotecznym podium. Podkreślano też uczestnikom, że ważna jest siła walki, chęć rozwoju i działania, nie tylko w sporcie, ale w każdej dziedzinie życia. Emocjonującym punktem kończącym feryjne igrzyska było spotkanie z panią Agatą Bulwą - olimpijką z Sydney i mieszkanką Dąbrowy Tarnowskiej. Polska łuczniczka, członek Kadry Narodowej, sędzia łuczniczy, a także trenerka, w towarzystwie również trenerki łucznictwa pani Beaty Chmielewskiej oraz młodych zawodników MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska, przekazała dzieciom cenną wiedzę na temat swojej sportowej pasji i ciekawostki o występie na Olimpiadzie. Łucznicy zaprezentowali też sprzęt i to, jak ważna jest przy strzelaniu z łuku odpowiednia technika. Aby promować zdrowy tryb życia, o którym również mówiono podczas feryjnych spotkań, we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej, zaproszono uczestników na pogadankę przeprowadzoną przez panią Ewę Ujek – pracownika tejże instytucji. Tradycyjnie dobrą zabawę w Oddziale dla Dzieci wsparła, również podczas tegorocznych "Ferii w Bibliotece", Firma GOOD SNACK sp. z o.o. w Dąbrowie Tarnowskiej, która sprezentowała dzieciom przekąski na zakończenie zajęć. Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej