Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Renegocjacje do powtórki

Renegocjacje do powtórki

Renegocjacje do powtórki

Fiaskiem zakończyło się pierwsze spotkanie dyrektor szpitala w Dąbrowie tarnowskiej Teresy Kopczyńskiej i starosty powiatu Krzysztofa Kaczmarskiego z władzami narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Mimo długich dyskusji i ustępstw Funduszu strony nie doszły do porozumienia. Pierwsza propozycja NFZ-etu została odrzucona niemal od razu, ale drugą poddano dyskusji.

Na nic się to zdało, gdyż Fundusz nie chce się zgodzić na stawkę 9 złotych za punkt, a tylko taka gwarantuje finansowanie bieżących potrzeb zadłużonego na 7 milionów szpitala. Strony sporządziły protokół rozbieżności i umówiły się na kolejne spotkanie. Dojdzie do niego pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia.
A tymczasem do jutra musi zostać podpisana umowa z ewentualnym kredytodawcą. W przeciwnym razie długą – trzymiesięczną procedurę przetargową trzeba będzie rozpoczynać od nowa. Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej jest największym pracodawcą w regionie, zatrudnia 550 osób. Po wprowadzeniu w życie restrukturyzacji zatrudnienie może stracić nawet ponad 30 osób.

Źródło: Radio MAKS

Fiaskiem zakończyło się pierwsze spotkanie dyrektor szpitala w Dąbrowie tarnowskiej Teresy Kopczyńskiej i starosty powiatu Krzysztofa Kaczmarskiego z władzami narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie. Mimo długich dyskusji i ustępstw Funduszu strony nie doszły do porozumienia. Pierwsza propozycja NFZ-etu została odrzucona niemal od razu, ale drugą poddano dyskusji. Na nic się to zdało, gdyż Fundusz nie chce się zgodzić na stawkę 9 złotych za punkt, a tylko taka gwarantuje finansowanie bieżących potrzeb zadłużonego na 7 milionów szpitala. Strony sporządziły protokół rozbieżności i umówiły się na kolejne spotkanie. Dojdzie do niego pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia.A tymczasem do jutra musi zostać podpisana umowa z ewentualnym kredytodawcą. W przeciwnym razie długą – trzymiesięczną procedurę przetargową trzeba będzie rozpoczynać od nowa. Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej jest największym pracodawcą w regionie, zatrudnia 550 osób. Po wprowadzeniu w życie restrukturyzacji zatrudnienie może stracić nawet ponad 30 osób. Źródło: Radio MAKS