Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Robert Kowal Wicemistrzem Małopolski w konkursie Agroliga 2019

Robert Kowal Wicemistrzem Małopolski w konkursie Agroliga 2019

Robert Kowal Wicemistrzem Małopolski w konkursie Agroliga 2019

W niedzielę, 8 września 2019 roku, podczas największej imprezy okołorolniczej w regionie, jaką jest Rolnicze Święto AGROLIGA w Nawojowej, organizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, rolnik z powiatu dąbrowskiego Robert Kowal otrzymał tytuł Wicemistrza Małopolski w kategorii „Rolnik”.

Podczas największego wydarzenia plenerowego branży rolniczej w Małopolsce nagrodę odebrała żona gospodarza Pani Beata Kowal. Konkurencja była duża. Wielu rolników pretendowało do tej zaszczytnej nagrody, jednakże wytrwałość rodziny Kowalów, ciężka praca, tradycje rodzinne w produkcji mleczarskiej oraz odwaga w kontynuowaniu produkcji rolniczej na skalę ponad przeciętną — przynosi sukcesy.

Przypomnijmy, że Kowalowie rozpoczęli budowę nowej obory w maju 2016 roku. W ciągu niecałego roku powstał nowoczesny budynek o wymiarach: długość 72 m i szerokość 26 m oraz przylegająca do niej hala udojowa o wymiarach 15,4 m x 12 m. Powstał również zbiornik na gnojowicę o pojemności 1612 m3. W oborze zainstalowano halę udojową typu rybia ość 2 x 10, która została wyposażona w mierniki z certyfikatem ICAR z pomiarem przewodności mleka. Dój odbywa się w obiekcie dwa razy dziennie, a pozyskane mleko trafia do chłodni o pojemności 10 tys. litrów. Obiekt został podzielony na dwie strefy oddzielone od siebie stołem paszowym. W pierwszej strefie przeznaczonej dla krów w laktacji znajduje się 140 boksów legowiskowych. Obornik usuwany jest za pomocą systemu zgarniaczy. Druga część budynku została przeznaczona dla krów zasuszonych, jałówek cielnych oraz opasów. Najnowocześniejsza obora w Małopolsce została otwarta 25 lutego 2017 roku, w Morzychnie w powiecie dąbrowskim.

Warto wspomnieć, że całość inwestycji została sfinansowana bez pomocy środków unijnych, co stanowiło i stanowi dodatkowe wyzwanie dla rodziny Państwa Kowali.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że gospodarstwo wytypowane przez nasze biuro Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej do „Agroligii 2019” otrzymało tak wysokie miejsce.

Fot. Eugeniusz Tadel

Anna Morawiec Kierownik MODR w Dąbrowie Tarnowskiej

W niedzielę, 8 września 2019 roku, podczas największej imprezy okołorolniczej w regionie, jaką jest Rolnicze Święto AGROLIGA w Nawojowej, organizowane przez Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, rolnik z powiatu dąbrowskiego Robert Kowal otrzymał tytuł Wicemistrza Małopolski w kategorii „Rolnik”. Podczas największego wydarzenia plenerowego branży rolniczej w Małopolsce nagrodę odebrała żona gospodarza Pani Beata Kowal. Konkurencja była duża. Wielu rolników pretendowało do tej zaszczytnej nagrody, jednakże wytrwałość rodziny Kowalów, ciężka praca, tradycje rodzinne w produkcji mleczarskiej oraz odwaga w kontynuowaniu produkcji rolniczej na skalę ponad przeciętną — przynosi sukcesy. Przypomnijmy, że Kowalowie rozpoczęli budowę nowej obory w maju 2016 roku. W ciągu niecałego roku powstał nowoczesny budynek o wymiarach: długość 72 m i szerokość 26 m oraz przylegająca do niej hala udojowa o wymiarach 15,4 m x 12 m. Powstał również zbiornik na gnojowicę o pojemności 1612 m3. W oborze zainstalowano halę udojową typu rybia ość 2 x 10, która została wyposażona w mierniki z certyfikatem ICAR z pomiarem przewodności mleka. Dój odbywa się w obiekcie dwa razy dziennie, a pozyskane mleko trafia do chłodni o pojemności 10 tys. litrów. Obiekt został podzielony na dwie strefy oddzielone od siebie stołem paszowym. W pierwszej strefie przeznaczonej dla krów w laktacji znajduje się 140 boksów legowiskowych. Obornik usuwany jest za pomocą systemu zgarniaczy. Druga część budynku została przeznaczona dla krów zasuszonych, jałówek cielnych oraz opasów. Najnowocześniejsza obora w Małopolsce została otwarta 25 lutego 2017 roku, w Morzychnie w powiecie dąbrowskim. Warto wspomnieć, że całość inwestycji została sfinansowana bez pomocy środków unijnych, co stanowiło i stanowi dodatkowe wyzwanie dla rodziny Państwa Kowali. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że gospodarstwo wytypowane przez nasze biuro Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej do „Agroligii 2019” otrzymało tak wysokie miejsce. Fot. Eugeniusz Tadel Anna Morawiec Kierownik MODR w Dąbrowie Tarnowskiej