Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Roding International

Roding International

Roding International

Na zaproszenie Burmistrza partnerskiego miasta Roding w Niemczech, delegacja z powiatu dąbrowskiego wzięła udział w Roding International.

Ten staromiejski festiwal odbywa się od 2000 roku co dwa lata w bawarskim miasteczku i jego celem jest prezentacja różnorodnego programu nawiązującego za każdym razem do innego motta. W tym roku pod tytułem „To były jeszcze czasy!” zdecydowano się wrócić do minionych już lat i stare place oraz uliczki tego urokliwego miasta powróciły z kulturą, kuchnią i obyczajami do wybranych lat poprzedniej epoki.

Oprócz udziału w tym wydarzeniu, delegacja z naszego samorządu uczestniczyła w spotkaniu z Burmistrzem miasta, podczas którego wymieniono doświadczenia w zakresie zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej. Starosta Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk wręczyli Burmistrzowi okolicznościowy medal wydany z okazji 20 lecia Powiatu Dąbrowskiego na pamiątkę wzajemnej współpracy pomiędzy samorządami. Delegacja z naszego regionu miała również możliwość zobaczyć jak funkcjonuje ochotnicza straż pożarna w Roding, w którym nie ma straży państwowej.

msmol

Na zaproszenie Burmistrza partnerskiego miasta Roding w Niemczech, delegacja z powiatu dąbrowskiego wzięła udział w Roding International. Ten staromiejski festiwal odbywa się od 2000 roku co dwa lata w bawarskim miasteczku i jego celem jest prezentacja różnorodnego programu nawiązującego za każdym razem do innego motta. W tym roku pod tytułem „To były jeszcze czasy!” zdecydowano się wrócić do minionych już lat i stare place oraz uliczki tego urokliwego miasta powróciły z kulturą, kuchnią i obyczajami do wybranych lat poprzedniej epoki. Oprócz udziału w tym wydarzeniu, delegacja z naszego samorządu uczestniczyła w spotkaniu z Burmistrzem miasta, podczas którego wymieniono doświadczenia w zakresie zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego i ochrony przeciwpożarowej. Starosta Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk wręczyli Burmistrzowi okolicznościowy medal wydany z okazji 20 lecia Powiatu Dąbrowskiego na pamiątkę wzajemnej współpracy pomiędzy samorządami. Delegacja z naszego regionu miała również możliwość zobaczyć jak funkcjonuje ochotnicza straż pożarna w Roding, w którym nie ma straży państwowej. msmol