Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rodzice zastępczy to zwykli ludzie robiący niezwykłe rzeczy

Rodzice zastępczy to zwykli ludzie robiący niezwykłe rzeczy

Rodzice zastępczy to zwykli ludzie robiący niezwykłe rzeczy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach kampanii „Stwórzmy rodzinę w rodzinie” poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci, których rodzice z różnych powodów nie są w stanie sprawować nad nimi opieki.

Droga kandydata na rodzinę zastępczą:

  • Zgłoszenie do powiatowego centrum pomocy rodzinie na wstępną rozmowę w celu uzyskania szczegółowych informacji,
  • złożenie wniosku o ustanowienie rodziny zastępczej wraz z wymaganą dokumentacją,
  • spotkanie z psychologiem oraz pedagogiem w siedzibie PCPR,
  • szkolenie i uzyskanie kwalifikacji (PCPR zorganizuje szkolenie i pokryje jego koszty).

Rodzinie zastępczej przysługuje miesięczne świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania każdego dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej.

Stan na czerwiec 2024r.:

  • 1002zł - na dziecko w rodzinie zastępczej spokrewnionej,
  • 1517zł - na dziecko w rodzinie zastępczej zawodowej oraz niezawodowej,
  • 306zł - dodatkowo na dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Więcej informacji na temat rodzinnej pieczy zastępczej oraz wzory dokumentów potrzebnych kandydatom na rodziny zastępcze znajduje się w poniższym informatorze.

Jeśli chcesz stworzyć rodzinę w rodzinie - zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel. 14 642-44-15.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach kampanii „Stwórzmy rodzinę w rodzinie” poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej dla dzieci, których rodzice z różnych powodów nie są w stanie sprawować nad nimi opieki. Droga kandydata na rodzinę zastępczą: Zgłoszenie do powiatowego centrum pomocy rodzinie na wstępną rozmowę w celu uzyskania szczegółowych informacji, złożenie wniosku o ustanowienie rodziny zastępczej wraz z wymaganą dokumentacją, spotkanie z psychologiem oraz pedagogiem w siedzibie PCPR, szkolenie i uzyskanie kwalifikacji (PCPR zorganizuje szkolenie i pokryje jego koszty). Rodzinie zastępczej przysługuje miesięczne świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania każdego dziecka umieszczonego w pieczy zastępczej. Stan na czerwiec 2024r.: 1002zł - na dziecko w rodzinie zastępczej spokrewnionej, 1517zł - na dziecko w rodzinie zastępczej zawodowej oraz niezawodowej, 306zł - dodatkowo na dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności. Więcej informacji na temat rodzinnej pieczy zastępczej oraz wzory dokumentów potrzebnych kandydatom na rodziny zastępcze znajduje się w poniższym informatorze. Jeśli chcesz stworzyć rodzinę w rodzinie - zgłoś się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej, ul. Szpitalna 1, tel. 14 642-44-15. Pliki do pobrania Pobierz plik Inf kandydatów na RZ 2024.pdf