Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rolniczy handel detaliczny bez tajemnic

Rolniczy handel detaliczny bez tajemnic

Rolniczy handel detaliczny bez tajemnic

7 lutego 2020 roku, salę narad w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej wypełnili po brzegi rolnicy żywo zainteresowani produkcją, przetwarzaniem i sprzedażą żywności w ramach Rolniczego handlu detalicznego.

Szkolenie specjalistyczne poświęcone temu zagadnieniu, które otworzył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, zostało zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradców Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej — w odpowiedzi na wiele pytań, jakie rolnicy kierują do doradców rolniczych.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały następujące instytucje: Powiatowy Inspektorat Weterynarii (Powiatowy Lekarz Wtereynarii Jacek Janas i Anna Chmura), Urząd Skarbowy w Dąbrowie Tarnowskiej (Wiesław Kupiec i Sylwia Drożdż), Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Anna Klimowska i Małgorzata Żmuda Kierownik Działu Żywienia) oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którą reprezentował Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk wraz z pracownikami Biura Powiatowego ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej.

Nad całością szkolenia czuwała Kierownik Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Morawiec. Sympatycznym akcentem było wręczenie wszystkim rolnikom torebek z nasionami warzyw i kwiatów, o które zadbała Dorota Burdek specjalista ds. sprzedaży nasion profesjonalnych z firmy PNOS Ożarów Mazowiecki

Uważamy, że specyfika małopolskiego, raczej drobnego rolnictwa i znacznie uproszczone zasady sprzyjają rozwijaniu rolniczego handlu detalicznego również na Powiślu Dąbrowskim, dlatego mamy nadzieję, że przynajmniej większość tajemnic i wątpliwości mogliśmy rozwiać podczas piątkowego szkolenia specjalistycznego, a tym samym zachęcić rolników do przetwarzania i sprzedaży żywności wprost z gospodarstw. Tym bardziej, że podczas spotkania, które momentami wykraczało poza rolniczy handel detaliczny, uczestnicy mogli dowiedzieć się na jakich zasadach zatrudniać/rozliczać pracowników, oraz, jakie przepisy będą obowiązywać w przypadku podjęcia decyzji o otwarciu małej rzeźni - podsumowuje Anna Morawiec, dziękując jednocześnie w imieniu organizatorów partnerom - instytucjom z terenu powiatu za udział szczególnie panu Dyrektorowi Oddziału Regionalnego ARIMR w Krakowie Adamowi Ślusarczykowi, że znajduje czas, aby uczestniczyć w powiatowych szkoleniach oraz wszystkim rolnikom za wyjątkowo aktywne uczestnictwo.

Anna Morawiec Kierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej/mags

7 lutego 2020 roku, salę narad w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej wypełnili po brzegi rolnicy żywo zainteresowani produkcją, przetwarzaniem i sprzedażą żywności w ramach Rolniczego handlu detalicznego. Szkolenie specjalistyczne poświęcone temu zagadnieniu, które otworzył Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, zostało zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradców Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej — w odpowiedzi na wiele pytań, jakie rolnicy kierują do doradców rolniczych. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały następujące instytucje: Powiatowy Inspektorat Weterynarii (Powiatowy Lekarz Wtereynarii Jacek Janas i Anna Chmura), Urząd Skarbowy w Dąbrowie Tarnowskiej (Wiesław Kupiec i Sylwia Drożdż), Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Anna Klimowska i Małgorzata Żmuda Kierownik Działu Żywienia) oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, którą reprezentował Dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Krakowie Adam Ślusarczyk wraz z pracownikami Biura Powiatowego ARiMR w Dąbrowie Tarnowskiej. Nad całością szkolenia czuwała Kierownik Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Morawiec. Sympatycznym akcentem było wręczenie wszystkim rolnikom torebek z nasionami warzyw i kwiatów, o które zadbała Dorota Burdek specjalista ds. sprzedaży nasion profesjonalnych z firmy PNOS Ożarów Mazowiecki Uważamy, że specyfika małopolskiego, raczej drobnego rolnictwa i znacznie uproszczone zasady sprzyjają rozwijaniu rolniczego handlu detalicznego również na Powiślu Dąbrowskim, dlatego mamy nadzieję, że przynajmniej większość tajemnic i wątpliwości mogliśmy rozwiać podczas piątkowego szkolenia specjalistycznego, a tym samym zachęcić rolników do przetwarzania i sprzedaży żywności wprost z gospodarstw. Tym bardziej, że podczas spotkania, które momentami wykraczało poza rolniczy handel detaliczny, uczestnicy mogli dowiedzieć się na jakich zasadach zatrudniać/rozliczać pracowników, oraz, jakie przepisy będą obowiązywać w przypadku podjęcia decyzji o otwarciu małej rzeźni - podsumowuje Anna Morawiec, dziękując jednocześnie w imieniu organizatorów partnerom - instytucjom z terenu powiatu za udział szczególnie panu Dyrektorowi Oddziału Regionalnego ARIMR w Krakowie Adamowi Ślusarczykowi, że znajduje czas, aby uczestniczyć w powiatowych szkoleniach oraz wszystkim rolnikom za wyjątkowo aktywne uczestnictwo. Anna Morawiec Kierownik PZDR MODR w Dąbrowie Tarnowskiej/mags