Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rondo w Radgoszczy już funkcjonuje

Rondo w Radgoszczy już funkcjonuje

Rondo w Radgoszczy już funkcjonuje

Nowo wybudowane skrzyżowanie typu „rondo” w centrum gminy Radgoszcz jest już użytkowane przez kierujących. Długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja doczekała się końcowego efektu. Podróżujący swobodnie mogą poruszać się po tym skrzyżowaniu.

Zadanie zostało zrealizowane przy udziale finansowym Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 687 855 złotych i środków własnych Powiatu Dąbrowskiego w wysokości 904 653 złotych.

Rondo w Radgoszczy wymagało natychmiastowej przebudowy. Poprzednie skrzyżowanie było bardzo niebezpieczne i dochodziło na nim do dużej ilości kolizji. Obok całkowitej przebudowy skrzyżowania wykonano między innymi odwodnienie całego obiektu. Dokończono budowę części chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto drogi dojazdowe do ronda jak i samo skrzyżowanie o ruchu okrężnym zostało odpowiednio oznakowane. Zainstalowano przejście aktywne dla pieszych. Wybudowane rondo znacznie upłynni ruch na skrzyżowaniu i w jego obrębie.

Samorząd powiatowy kładzie duży nacisk na infrastrukturę drogową. Sukcesywnie realizowane inwestycje w Powiecie Dąbrowskim przyczyniają się do usprawnienia i rozwinięcia nitek transportowych. Sprawna komunikacja pieszo-rowerowa oraz drogowa to również podłoże dla jeszcze lepszego rozwoju naszego powiatu.

Screen relacji video tarnowska.TV

Nowo wybudowane skrzyżowanie typu „rondo” w centrum gminy Radgoszcz jest już użytkowane przez kierujących. Długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja doczekała się końcowego efektu. Podróżujący swobodnie mogą poruszać się po tym skrzyżowaniu. Zadanie zostało zrealizowane przy udziale finansowym Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 687 855 złotych i środków własnych Powiatu Dąbrowskiego w wysokości 904 653 złotych. Rondo w Radgoszczy wymagało natychmiastowej przebudowy. Poprzednie skrzyżowanie było bardzo niebezpieczne i dochodziło na nim do dużej ilości kolizji. Obok całkowitej przebudowy skrzyżowania wykonano między innymi odwodnienie całego obiektu. Dokończono budowę części chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto drogi dojazdowe do ronda jak i samo skrzyżowanie o ruchu okrężnym zostało odpowiednio oznakowane. Zainstalowano przejście aktywne dla pieszych. Wybudowane rondo znacznie upłynni ruch na skrzyżowaniu i w jego obrębie. Samorząd powiatowy kładzie duży nacisk na infrastrukturę drogową. Sukcesywnie realizowane inwestycje w Powiecie Dąbrowskim przyczyniają się do usprawnienia i rozwinięcia nitek transportowych. Sprawna komunikacja pieszo-rowerowa oraz drogowa to również podłoże dla jeszcze lepszego rozwoju naszego powiatu.