Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rowerowe zatrzęsienie w Szczucinie

Rowerowe zatrzęsienie w Szczucinie

Rowerowe zatrzęsienie w Szczucinie

23 czerwca 2019 roku w niedzielne popołudnie ponad 300 rowerzystów zgromadził szczuciński Rodzinny Rajd Rowerowy. Najmłodszy liczył 3 latka, najstarszy 83. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, najpierw pokonując jedną z 3 malowniczych tras, a później uczestnicząc w sportowym pikniku.

Jak przystało na pierwszy dzień lata, pogoda dopisała i zachęciła mieszkańców Szczucina i okolic do uczestnictwa w rowerowym rajdzie organizowanym przez Małopolski Związek Kolarski, Urząd Miasta i Gminy Szczucin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec oraz Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski. Na spragnionych aktywności czekały trzy znakomicie przygotowane, niezwykle malownicze trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Bez względu na umiejętności czy poziom wytrenowania, każdy mógł znaleźć profil trasy odpowiedni dla siebie.

Całość zakończyła się radosnym piknikiem, pełnego gier, zabaw i konkursów. Na każdego uczestnika Rajdu czekał ciepły, regeneracyjny posiłek oraz pamiątkowy medal. Ich brzęczenie przeplatało się z głośnymi śmiechami oraz gwarem rozmów. Zawodnicy dzielili się wrażeniami z trasy. Nie brakło także dopingowania maluchów, dla których zorganizowano osobne wyścigi.

Bawiłem się fantastycznie. Po przejechaniu trasy okazało się, że nie znałem do końca Szczucina. Nie wiedziałem, że kryje on w sobie wiele urokliwych zakątków – opowiada 35-letni Marek. Dzięki rajdowi mam ochotę wsiąść na rower i poodkrywać te wszystkie miejsca. Równie zadowolona była 10-letnia Zosia, która mimo młodego wieku dzielnie pedałowała wraz z rodzicami na wybranym dystansie.

Ta udana impreza już na stałe wpisuje się w kalendarz sportowych wydarzeń Szczucina. Można więc spodziewać się, że Rodzinny Rajd Rowerowy powróci do Szczucina w przyszłym roku.

Przemysław Zieliński/gd

23 czerwca 2019 roku w niedzielne popołudnie ponad 300 rowerzystów zgromadził szczuciński Rodzinny Rajd Rowerowy. Najmłodszy liczył 3 latka, najstarszy 83. Wszyscy uczestnicy bawili się znakomicie, najpierw pokonując jedną z 3 malowniczych tras, a później uczestnicząc w sportowym pikniku. Jak przystało na pierwszy dzień lata, pogoda dopisała i zachęciła mieszkańców Szczucina i okolic do uczestnictwa w rowerowym rajdzie organizowanym przez Małopolski Związek Kolarski, Urząd Miasta i Gminy Szczucin oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Stanisław Bukowiec, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dąbrowskiego Krzysztof Kupiec oraz Zastępca Burmistrza Szczucina Tomasz Bełzowski. Na spragnionych aktywności czekały trzy znakomicie przygotowane, niezwykle malownicze trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Bez względu na umiejętności czy poziom wytrenowania, każdy mógł znaleźć profil trasy odpowiedni dla siebie. Całość zakończyła się radosnym piknikiem, pełnego gier, zabaw i konkursów. Na każdego uczestnika Rajdu czekał ciepły, regeneracyjny posiłek oraz pamiątkowy medal. Ich brzęczenie przeplatało się z głośnymi śmiechami oraz gwarem rozmów. Zawodnicy dzielili się wrażeniami z trasy. Nie brakło także dopingowania maluchów, dla których zorganizowano osobne wyścigi. Bawiłem się fantastycznie. Po przejechaniu trasy okazało się, że nie znałem do końca Szczucina. Nie wiedziałem, że kryje on w sobie wiele urokliwych zakątków – opowiada 35-letni Marek. Dzięki rajdowi mam ochotę wsiąść na rower i poodkrywać te wszystkie miejsca. Równie zadowolona była 10-letnia Zosia, która mimo młodego wieku dzielnie pedałowała wraz z rodzicami na wybranym dystansie. Ta udana impreza już na stałe wpisuje się w kalendarz sportowych wydarzeń Szczucina. Można więc spodziewać się, że Rodzinny Rajd Rowerowy powróci do Szczucina w przyszłym roku. Przemysław Zieliński/gd