Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rowerowym szlakiem Powiśla Dąbrowskiego

Rowerowym szlakiem Powiśla Dąbrowskiego

Rowerowym szlakiem Powiśla Dąbrowskiego

Wczoraj na Powiślu Dąbrowskim gościła grupa rowerowa „Wiatr w Szprychach”. Turyści przyjechali z Krakowa, aby poznać walory turystyczno – przyrodnicze naszego regionu.

Przywitani przez Starostę Lesława Wieczorka przy budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej wyruszyli w trasę pod opieką naszych lokalnych przewodników Karola Mikosa i Agaty Kózka. Cykliści zobaczyli Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, a także Zalipie, gdzie zwiedzili piękny zalipiański kościół parafialny, Zagrodę Felicji Curyłowej oraz Dom Malarek. Następnie Wiślaną Trasą Rowerową pojechali do Bolesławia, aby tam zobaczyć zabytkowy kościół parafialny z kaplicą Ligęzów z 1605 roku. Na trasie wycieczki był również dwór Owczarnia i Aleja Lipowa w Oleśnie.

Wizyta na Powiślu zakończyła się w zespole dworsko – parkowym w Brniu, gdzie w Stanicy Turystycznej był czas na odpoczynek, wspólne rozmowy, zwiedzanie parku i pamiątkowe zdjęcia.

Turyści byli pod wrażeniem walorów turystyczno – krajobrazowych Powiśla Dąbrowskiego, dobrej jakości dróg sprzyjających do jazdy z rodziną oraz unikatowych zabytków, które warto promować. Po udanym dniu, pełni wrażeń wrócili do Krakowa.

Samorząd powiatowy zachęca do poznawania uroków naszego regionu i odwiedzenia Stanicy Turystycznej w Brniu, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower i udać się na rowerową przygodę malowniczymi trasami Powiśla Dąbrowskiego.

Grupa rowerowa „Wiatr w Szprychach” skupia zapalonych rowerzystów, którzy pasjonują się wycieczkami rowerowymi po Polsce i opisują swoje relacje z tras rowerowych na prowadzonym blogu. Dla chętnych rowerowych przygód udostępniają przejechane trasy, które można sobie uruchomić w telefonie i przejechać trasę samemu.

Dziękujemy za odwiedzenie naszego regionu i zapraszamy ponownie! Mamy jeszcze wiele innych, ciekawych miejsc do zobaczenia.

 

Fot. Karol Mikos, grupa rowerowa "Wiatr w Szprychach, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej

Wczoraj na Powiślu Dąbrowskim gościła grupa rowerowa „Wiatr w Szprychach”. Turyści przyjechali z Krakowa, aby poznać walory turystyczno – przyrodnicze naszego regionu. Przywitani przez Starostę Lesława Wieczorka przy budynku Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej wyruszyli w trasę pod opieką naszych lokalnych przewodników Karola Mikosa i Agaty Kózka. Cykliści zobaczyli Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, a także Zalipie, gdzie zwiedzili piękny zalipiański kościół parafialny, Zagrodę Felicji Curyłowej oraz Dom Malarek. Następnie Wiślaną Trasą Rowerową pojechali do Bolesławia, aby tam zobaczyć zabytkowy kościół parafialny z kaplicą Ligęzów z 1605 roku. Na trasie wycieczki był również dwór Owczarnia i Aleja Lipowa w Oleśnie.Wizyta na Powiślu zakończyła się w zespole dworsko – parkowym w Brniu, gdzie w Stanicy Turystycznej był czas na odpoczynek, wspólne rozmowy, zwiedzanie parku i pamiątkowe zdjęcia. Turyści byli pod wrażeniem walorów turystyczno – krajobrazowych Powiśla Dąbrowskiego, dobrej jakości dróg sprzyjających do jazdy z rodziną oraz unikatowych zabytków, które warto promować. Po udanym dniu, pełni wrażeń wrócili do Krakowa. Samorząd powiatowy zachęca do poznawania uroków naszego regionu i odwiedzenia Stanicy Turystycznej w Brniu, gdzie można bezpłatnie wypożyczyć rower i udać się na rowerową przygodę malowniczymi trasami Powiśla Dąbrowskiego. Grupa rowerowa „Wiatr w Szprychach” skupia zapalonych rowerzystów, którzy pasjonują się wycieczkami rowerowymi po Polsce i opisują swoje relacje z tras rowerowych na prowadzonym blogu. Dla chętnych rowerowych przygód udostępniają przejechane trasy, które można sobie uruchomić w telefonie i przejechać trasę samemu.Dziękujemy za odwiedzenie naszego regionu i zapraszamy ponownie! Mamy jeszcze wiele innych, ciekawych miejsc do zobaczenia. Relacja video Telewizji Tarnowska TV   Fot. Karol Mikos, grupa rowerowa "Wiatr w Szprychach, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej