Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rozbudowa sieci drogowej szansą rozwoju Powiatu Dąbrowskiego

Rozbudowa sieci drogowej szansą rozwoju Powiatu Dąbrowskiego

Pod takim hasłem 18 kwietnia br. z inicjatywy Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego zostanie zorganizowana konferencja w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Głównym tematem spotkania będzie omówienie spraw związanych z rozwojem infrastruktury drogowej w Powiecie Dąbrowskim. Obecni będą Marszałkowie: Małopolski i Świętokrzyski, Posłowie ziemi dąbrowskiej i tarnowskiej, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, starostwie ościennych powiatów, wójtowie gmin, przewodniczący rad powiatów i gmin a także radni Powiatu Dąbrowskiego. Na spotkanie zaproszony został także Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który przedstawi planowane działania związane z modernizacją drogi krajowej nr 73. Jak już wiadomo, jeszcze w tym roku „ruszy" remont trasy nr 73 z Tarnowa do Szczucina.

Podczas spotkania przedstawiona zostanie koncepcja rozwoju infrastruktury drogowej w Powiecie Dąbrowskim. Jednym z kluczowych elementów strategii jest budowa przeprawy mostowej na rzece Wiśle w miejscowości Borusowa, która nie tylko połączy powiat dąbrowski, ale cały region północno-wschodni województwa małopolskiego z Województwem Świętokrzyskim. Uczestnictwo Marszałków w konferencji będzie dobrą okazją do omówienia możliwości wspólnych działań w tym zakresie. Kolejną planowaną strategiczną inwestycją drogową dla powiatu dąbrowskiego jest realizacja projektu pn. „Modernizacja krajowego połączenia międzyregionalnego pomiędzy Województwem Podkarpackim i Obszarem Metropolitalnym Krakowa poprzez przebudowę dróg wojewódzkich i powiatowych oraz przepraw mostowych" w tym budowa przeprawy mostowej na rzece Dunajec w miejscowości Siedliszowice, która ułatwi w sposób znaczący komunikację regionu z Krakowem. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju całego regionu oraz uatrakcyjni powiat pod względem inwestycyjnym.

Pod takim hasłem 18 kwietnia br. z inicjatywy Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego zostanie zorganizowana konferencja w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Głównym tematem spotkania będzie omówienie spraw związanych z rozwojem infrastruktury drogowej w Powiecie Dąbrowskim. Obecni będą Marszałkowie: Małopolski i Świętokrzyski, Posłowie ziemi dąbrowskiej i tarnowskiej, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, starostwie ościennych powiatów, wójtowie gmin, przewodniczący rad powiatów i gmin a także radni Powiatu Dąbrowskiego. Na spotkanie zaproszony został także Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który przedstawi planowane działania związane z modernizacją drogi krajowej nr 73. Jak już wiadomo, jeszcze w tym roku „ruszy" remont trasy nr 73 z Tarnowa do Szczucina. Podczas spotkania przedstawiona zostanie koncepcja rozwoju infrastruktury drogowej w Powiecie Dąbrowskim. Jednym z kluczowych elementów strategii jest budowa przeprawy mostowej na rzece Wiśle w miejscowości Borusowa, która nie tylko połączy powiat dąbrowski, ale cały region północno-wschodni województwa małopolskiego z Województwem Świętokrzyskim. Uczestnictwo Marszałków w konferencji będzie dobrą okazją do omówienia możliwości wspólnych działań w tym zakresie. Kolejną planowaną strategiczną inwestycją drogową dla powiatu dąbrowskiego jest realizacja projektu pn. „Modernizacja krajowego połączenia międzyregionalnego pomiędzy Województwem Podkarpackim i Obszarem Metropolitalnym Krakowa poprzez przebudowę dróg wojewódzkich i powiatowych oraz przepraw mostowych" w tym budowa przeprawy mostowej na rzece Dunajec w miejscowości Siedliszowice, która ułatwi w sposób znaczący komunikację regionu z Krakowem. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju całego regionu oraz uatrakcyjni powiat pod względem inwestycyjnym.