Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rozmowa o transplantologii

Rozmowa o transplantologii

Rozmowa o transplantologii

Wiedząc, że dar życia jest bezcenny i może stać się udziałem każdego z nas, jako dawcy czy biorcy, warto poznać rzetelne informacje na ten temat, by przełamać społeczne tabu transplantologii.„Każdy przeszczep narządu ma swoje źródło w decyzji o wielkiej wartości etycznej, decyzji, aby bezinteresownie ofiarować część własnego ciała z myślą o zdrowiu i dobru innego człowieka. Na tym właśnie polega szlachetność tego czynu, który jest autentycznym aktem miłości." tak oto papież Jana Pawła II określił akt oddania narządów dla ratowania ludzkiego życia.

Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ponownie rozmawia o zagadnieniach związanych z transplantologią narządów z panią doktor Barbarą Popera. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie 6 klas, w tym 4 klasy kończące, uczestniczyła w spotkaniach z panią doktor.

W obecnym roku szkolnym 15 grudnia odbyły się pierwsze spotkania z uczniami kolejnych klas. Prezentacja pani doktor ma na celu rozwianie wątpliwości i przekazanie rzetelnej wiedzy na temat dawstwa komórek, tkanek i narządów. Młodzież dowiaduje się o regulacjach prawnych związanych z transplantacją, uzyskuje informacje kto i jak może zostać dawcą, jakie kryteria obowiązują przy podpisaniu oświadczenia woli, a także rozmawia o etycznym aspekcie problemu.

źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej

Wiedząc, że dar życia jest bezcenny i może stać się udziałem każdego z nas, jako dawcy czy biorcy, warto poznać rzetelne informacje na ten temat, by przełamać społeczne tabu transplantologii.„Każdy przeszczep narządu ma swoje źródło w decyzji o wielkiej wartości etycznej, decyzji, aby bezinteresownie ofiarować część własnego ciała z myślą o zdrowiu i dobru innego człowieka. Na tym właśnie polega szlachetność tego czynu, który jest autentycznym aktem miłości." tak oto papież Jana Pawła II określił akt oddania narządów dla ratowania ludzkiego życia. Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej ponownie rozmawia o zagadnieniach związanych z transplantologią narządów z panią doktor Barbarą Popera. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie 6 klas, w tym 4 klasy kończące, uczestniczyła w spotkaniach z panią doktor. W obecnym roku szkolnym 15 grudnia odbyły się pierwsze spotkania z uczniami kolejnych klas. Prezentacja pani doktor ma na celu rozwianie wątpliwości i przekazanie rzetelnej wiedzy na temat dawstwa komórek, tkanek i narządów. Młodzież dowiaduje się o regulacjach prawnych związanych z transplantacją, uzyskuje informacje kto i jak może zostać dawcą, jakie kryteria obowiązują przy podpisaniu oświadczenia woli, a także rozmawia o etycznym aspekcie problemu. źródło: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej