Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rozmowy o dziedzictwie kulturowym powiatu

Rozmowy o dziedzictwie kulturowym powiatu

Rozmowy o dziedzictwie kulturowym powiatu

W dniu dzisiejszym, tj. 11 października 2012 r. w Centrum Polonii-Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się seminarium przeprowadzone przez doktora Andrzeja Skowrona, nauczyciela Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, pt., „Zarys działalności politycznej, gospodarczej i społecznej Jakuba Bojki w latach 1879-1935".
Seminarium rozpoczęło realizację projektu pn. „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Dąbrowskiego" realizowanego ze środków Województwa Małopolskiego i Powiatu Dąbrowskiego.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Robert Pantera Wicestarosta, Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Stanisław Krawiec Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego wraz z opiekunami.

Podczas seminarium Andrzej Skowron przybliżył uczestnikom postać Jakuba Bojki, wybitnego polityka Ruchu Ludowego, mieszkańca Powiatu Dąbrowskiego, który bez wątpienia wpisał się w historię naszej Małej Ojczyzny. Andrzej Skowron jest również autorem książki pn. „Problemy krajowe i lokalne w publicznej działalności Jakuba Bojki (1879 – 1935)", która już niedługo zostanie opublikowana przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Promocja tej książki odbędzie się na podobnym seminarium w dniu 25 października br. również w Centrum Polonii-Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Dzisiejsze seminarium z pewnością wzbogaciło wiedzę uczestników nt. kultury i historii Powiśla Dąbrowskiego i pozwoliło zapoznać się z życiem i działalnością osób zasłużonych dla kultury naszego regionu.

W dniu dzisiejszym, tj. 11 października 2012 r. w Centrum Polonii-Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyło się seminarium przeprowadzone przez doktora Andrzeja Skowrona, nauczyciela Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, pt., „Zarys działalności politycznej, gospodarczej i społecznej Jakuba Bojki w latach 1879-1935".Seminarium rozpoczęło realizację projektu pn. „Dziedzictwo kulturowe Powiatu Dąbrowskiego" realizowanego ze środków Województwa Małopolskiego i Powiatu Dąbrowskiego. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Tadeusz Kwiatkowski Starosta Dąbrowski, Robert Pantera Wicestarosta, Ewa Drzazga Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej, Stanisław Krawiec Dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Dąbrowskiego wraz z opiekunami. Podczas seminarium Andrzej Skowron przybliżył uczestnikom postać Jakuba Bojki, wybitnego polityka Ruchu Ludowego, mieszkańca Powiatu Dąbrowskiego, który bez wątpienia wpisał się w historię naszej Małej Ojczyzny. Andrzej Skowron jest również autorem książki pn. „Problemy krajowe i lokalne w publicznej działalności Jakuba Bojki (1879 – 1935)", która już niedługo zostanie opublikowana przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Promocja tej książki odbędzie się na podobnym seminarium w dniu 25 października br. również w Centrum Polonii-Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu. Dzisiejsze seminarium z pewnością wzbogaciło wiedzę uczestników nt. kultury i historii Powiśla Dąbrowskiego i pozwoliło zapoznać się z życiem i działalnością osób zasłużonych dla kultury naszego regionu.