Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rozmowy o wyborze szkoły ponadpodstawowej

Rozmowy o wyborze szkoły ponadpodstawowej

Rozmowy o wyborze szkoły ponadpodstawowej

13 lutego 2025r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie pn. „Doradca zawodowy drogowskazem kariery młodego człowieka”, które zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie przy współpracy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu.

W spotkaniu uczestniczyli doradcy zawodowi i wychowawcy klas ósmych ze szkół podstawowych, którzy wspierają młodzież klas ósmych w wyborze odpowiedniego poziomu i kierunku dalszego kształcenia, a także w planowaniu i rozwoju kariery zawodowej.

Organizatorów wydarzenia reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Magdalena Mach Surowiec wraz z Wicedyrektorami Beatą Smaś i Markiem Sztylerem, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak, Dyrektor Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Pantera wraz z Wicedyrektorem Adrianem Janasem, Dyrektor Zespołu Szkół im. Wł. S. Reymonta w Brniu Jarosław Boryczka, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz.

 

Głównym tematem spotkania było przedstawienie struktury kształcenia ogólnego i zawodowego oraz ścieżki uzyskiwania kwalifikacji zawodowych w szkołach ponadpodstawowych zgodnych z obowiązującymi przepisami. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o proponowanych na rok szkolny 2025/2026 przez szkoły ponadpodstawowe kierunkach kształcenia oraz uzyskali informacje o czynnikach trafnego wyboru szkoły i zawodu, ponieważ od tych niełatwych decyzji często zależy całe dorosłe życie. Dyrektorzy szkół przygotowali również broszury i ulotki informacyjne dotyczące oferty edukacyjnej na kolejny rok szkolny.

Miłym akcentem spotkania było przedstawienie przez nauczyciela PCEiKZ w Szczucinie Mariusza Najducha oraz uczniów technikum informatycznego, a zarazem finalistów ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce Kamila Kwiatkowskiego oraz Kamila Grędysia humanoidalnego robota wykonanego w oparciu o projekt open source za pomocą technologii druku3D oraz sterowników Arduino. Za projekt ten odpowiedzialny był nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Najduch wraz z uczniami technikum teleinformatycznego i mechanicznego Pawłem Stadnikiem, Jakubem Dosiem, Kamilem Łachutem i Wojciechem Chrabąszczem. O skali skomplikowania projektu świadczy to, że wykonanie niezbędnych elementów wymagało kilkaset godzin pracy drukarki 3D.

Oprac. REZ

13 lutego 2025r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie pn. „Doradca zawodowy drogowskazem kariery młodego człowieka”, które zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie przy współpracy szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu. W spotkaniu uczestniczyli doradcy zawodowi i wychowawcy klas ósmych ze szkół podstawowych, którzy wspierają młodzież klas ósmych w wyborze odpowiedniego poziomu i kierunku dalszego kształcenia, a także w planowaniu i rozwoju kariery zawodowej. Organizatorów wydarzenia reprezentowali Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie Magdalena Mach Surowiec wraz z Wicedyrektorami Beatą Smaś i Markiem Sztylerem, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarnowskiej Michał Wolak, Dyrektor Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Pantera wraz z Wicedyrektorem Adrianem Janasem, Dyrektor Zespołu Szkół im. Wł. S. Reymonta w Brniu Jarosław Boryczka, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Smolorz.   Głównym tematem spotkania było przedstawienie struktury kształcenia ogólnego i zawodowego oraz ścieżki uzyskiwania kwalifikacji zawodowych w szkołach ponadpodstawowych zgodnych z obowiązującymi przepisami. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się również o proponowanych na rok szkolny 2025/2026 przez szkoły ponadpodstawowe kierunkach kształcenia oraz uzyskali informacje o czynnikach trafnego wyboru szkoły i zawodu, ponieważ od tych niełatwych decyzji często zależy całe dorosłe życie. Dyrektorzy szkół przygotowali również broszury i ulotki informacyjne dotyczące oferty edukacyjnej na kolejny rok szkolny. Miłym akcentem spotkania było przedstawienie przez nauczyciela PCEiKZ w Szczucinie Mariusza Najducha oraz uczniów technikum informatycznego, a zarazem finalistów ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce Kamila Kwiatkowskiego oraz Kamila Grędysia humanoidalnego robota wykonanego w oparciu o projekt open source za pomocą technologii druku3D oraz sterowników Arduino. Za projekt ten odpowiedzialny był nauczyciel przedmiotów zawodowych Mariusz Najduch wraz z uczniami technikum teleinformatycznego i mechanicznego Pawłem Stadnikiem, Jakubem Dosiem, Kamilem Łachutem i Wojciechem Chrabąszczem. O skali skomplikowania projektu świadczy to, że wykonanie niezbędnych elementów wymagało kilkaset godzin pracy drukarki 3D. Oprac. REZ