Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rozpoczęły się matury

Rozpoczęły się matury

Rozpoczęły się matury

Dziś rozpoczęły się matury. W szkołach średnich powiatu dąbrowskiego egzamin dojrzałości będzie pisało 231 absolwentów.

Tegoroczny egzamin dojrzałości odbędzie się w dniach od 4 do 23 maja. Dla uczniów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do matury w maju będzie dodatkowy termin od dnia 1 do 15 czerwca. Termin poprawkowy, jak co roku, przypada w sierpniu. Szczegółowa informacja o terminach egzaminów maturalnych w 2022 r. opublikowana jest na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W 2022 r. część ustna egzaminu nie jest obowiązkowa. W części pisemnej maturzyści podchodzą obowiązkowo do czterech egzaminów:‎ z języka polskiego (na poziomie podstawowym)‎, z matematyki (na poziomie podstawowym)‎, z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym)‎ oraz z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym).

Absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania mniejszości narodowej obowiązkowo przystępują ‎także do egzaminu z języka tej mniejszości w ‎części pisemnej (na poziomie podstawowym).

Maturzystom życzymy powodzenia i połamania piór!

Dziś rozpoczęły się matury. W szkołach średnich powiatu dąbrowskiego egzamin dojrzałości będzie pisało 231 absolwentów. Tegoroczny egzamin dojrzałości odbędzie się w dniach od 4 do 23 maja. Dla uczniów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogli przystąpić do matury w maju będzie dodatkowy termin od dnia 1 do 15 czerwca. Termin poprawkowy, jak co roku, przypada w sierpniu. Szczegółowa informacja o terminach egzaminów maturalnych w 2022 r. opublikowana jest na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W 2022 r. część ustna egzaminu nie jest obowiązkowa. W części pisemnej maturzyści podchodzą obowiązkowo do czterech egzaminów:‎ z języka polskiego (na poziomie podstawowym)‎, z matematyki (na poziomie podstawowym)‎, z języka obcego nowożytnego (na poziomie podstawowym)‎ oraz z wybranego przedmiotu dodatkowego (na poziomie rozszerzonym). Absolwenci szkół lub oddziałów z językiem nauczania mniejszości narodowej obowiązkowo przystępują ‎także do egzaminu z języka tej mniejszości w ‎części pisemnej (na poziomie podstawowym). Maturzystom życzymy powodzenia i połamania piór!