1. Rozpoczęcie prac nad nową strategią rozwoju powiatu

Rozpoczęcie prac nad nową strategią rozwoju powiatu

Samorząd Powiatu Dąbrowskiego przystępuje do prac związanych z opracowaniem nowej Strategii Rozwoju Powiatu Dąbrowskiego na lata 2014 – 2020. Prace nad obecną strategią rozpoczęto od powołania zespołu roboczego, który będzie współpracował przy opracowaniu tego dokumentu. Pierwsze spotkanie zespołu odbyło się w dniu 23 stycznia 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej. Spotkaniu przewodniczył Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, a udział w nim wzięli Wicestarosta Robert Pantera, Prezes Stowarzyszenia Media Polanie z Tarnowa Stanisław Lis – wykonawca strategii, naczelnicy wydziałów oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu. Zespół roboczy pod kierownictwem Pana Kazimierza Tęczara – Sekretarza Powiatu będzie odbywał kilkakrotne spotkania, w których uczestniczyć będą również przedstawiciele różnych grup społecznych występujących na terenie powiatu. Celem tych spotkań będzie współpraca z wykonawcą strategii na poszczególnych etapach opracowania tego dokumentu. Strategia nawiązywać będzie do strategii wojewódzkiej oraz programów unijnych związanych z nowym okresem programowania na lata 2014 – 2020. Mieszkańcy powiatu również mogą włączyć się w opracowanie tego dokumentu planistycznego poprzez wypełnienie ankiet zamieszczonych na stronie internetowej powiatu www.powiatdabrowski.pl a także osobisty udział w spotkaniach konsultacyjnych planowanych w dniach 19 – 20 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.