Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rozstrzygnięcie Powiatowego etapu Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży

Rozstrzygnięcie Powiatowego etapu Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży

Rozstrzygnięcie Powiatowego etapu Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży

"Powódź, pożar, dniem i nocą – straż przychodzi ci z pomocą" - to hasło przewodnie tegorocznej, XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat.

W dniu 11 maja br. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uroczystym wręczeniem nagród podsumowano powiatowy etap Konkursu, który zgodnie z regulaminem odbył się 31 marca 2011 r. Na Konkurs wpłynęło 68 prac wykonanych przez dzieci i młodzież ze szkół gimnazjalnych, podstawowych i przedszkoli z terenu Powiatu Dąbrowskiego, w trzech kategoriach wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz 13-16 lat. Jury wyłoniło po 5 prac z każdej grupy.

Nagrody wręczali, przekazując wyróżnionym uczniom gratulacje a opiekunom podziękowania za pomoc w przygotowaniach do konkursu: Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dąbrowie Tarnowskiej - druh Ryszard Pikul.

Na zakończenie spotkania dzieci, młodzież i rodzice mieli okazję zobaczyć 2 filmy dydaktyczno-instruktażowe o unikaniu zagrożeń związanych z korzystaniem z urządzeń elektrycznych.

Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczącej w usuwaniu skutków wypadków drogowych, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych.

Prezentujemy wyróżnione osoby z każdej kategorii wiekowej:

W I grupie /6-8 lat/ wybrane prace wykonane przez:

1) Artur Waś – Przedszkole Publiczne w Oleśnie
2) Karol Wójcik –Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym
3) Jan Wytrwał - Przedszkole Publiczne w Grądach
4) Oliwia Trójnak – Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie
5) Monika Kmiecik - Przedszkole Publiczne w Oleśnie

W II grupie /9-12 lat/ wybrano prace:

1) Katarzyna Marszalik – Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie
2) Tomasz Misiaszek– Szkoła Podstawowa w Samocicach
3) Jakub Kądzielawa –Szkoła Podstawowa w Zalipiu
4) Wojciech Węgiel – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu.
5) Jakub Bator – Szkoła Podstawowa w Dąbrówkach Breńskich

W III grupie /13-16 lat/ wybrano prace:

1) Kamil Wrona – Gimnazjum w Oleśnie
2) Justyna Zawalska – Gimnazjum w Oleśnie
3) Paulina Misiaszek – Gimnazjum w Podlipiu
4) Aneta Boroniec – Gimnazjum w Woli Żelichowskiej
5) Gabriela Białas– Szkoła Podstawowa w Ćwikowie

Wyróżnione prace zakwalifikowane zostały do III etapu konkursu gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego.

"Powódź, pożar, dniem i nocą – straż przychodzi ci z pomocą" - to hasło przewodnie tegorocznej, XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat. W dniu 11 maja br. w sali obrad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej uroczystym wręczeniem nagród podsumowano powiatowy etap Konkursu, który zgodnie z regulaminem odbył się 31 marca 2011 r. Na Konkurs wpłynęło 68 prac wykonanych przez dzieci i młodzież ze szkół gimnazjalnych, podstawowych i przedszkoli z terenu Powiatu Dąbrowskiego, w trzech kategoriach wiekowych: 6-8 lat, 9-12 lat oraz 13-16 lat. Jury wyłoniło po 5 prac z każdej grupy. Nagrody wręczali, przekazując wyróżnionym uczniom gratulacje a opiekunom podziękowania za pomoc w przygotowaniach do konkursu: Wicestarosta Dąbrowski Robert Pantera oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Dąbrowie Tarnowskiej - druh Ryszard Pikul. Na zakończenie spotkania dzieci, młodzież i rodzice mieli okazję zobaczyć 2 filmy dydaktyczno-instruktażowe o unikaniu zagrożeń związanych z korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży pożarnej, uczestniczącej w usuwaniu skutków wypadków drogowych, pożarów, nieszczęśliwych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Prezentujemy wyróżnione osoby z każdej kategorii wiekowej: W I grupie /6-8 lat/ wybrane prace wykonane przez: 1) Artur Waś – Przedszkole Publiczne w Oleśnie2) Karol Wójcik –Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym3) Jan Wytrwał - Przedszkole Publiczne w Grądach4) Oliwia Trójnak – Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie5) Monika Kmiecik - Przedszkole Publiczne w Oleśnie W II grupie /9-12 lat/ wybrano prace: 1) Katarzyna Marszalik – Szkoła Podstawowa w Mędrzechowie2) Tomasz Misiaszek– Szkoła Podstawowa w Samocicach3) Jakub Kądzielawa –Szkoła Podstawowa w Zalipiu4) Wojciech Węgiel – Szkoła Podstawowa w Bolesławiu.5) Jakub Bator – Szkoła Podstawowa w Dąbrówkach Breńskich W III grupie /13-16 lat/ wybrano prace: 1) Kamil Wrona – Gimnazjum w Oleśnie2) Justyna Zawalska – Gimnazjum w Oleśnie3) Paulina Misiaszek – Gimnazjum w Podlipiu4) Aneta Boroniec – Gimnazjum w Woli Żelichowskiej5) Gabriela Białas– Szkoła Podstawowa w Ćwikowie Wyróżnione prace zakwalifikowane zostały do III etapu konkursu gdzie wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich. Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego.