1. Rozstrzygnięto II etap konkursu "Bądź Wielkim"

Rozstrzygnięto II etap konkursu "Bądź Wielkim"

Rozstrzygnięto II etap konkursu

• w kategorii „szkoły podstawowe” - 15 prac,
  • w kategorii „szkoły podstawowe z klasami gimnazjalnymi” i „szkoły ponadgimnazjalne” - 11 prac,
  • w kategorii „Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Szkoły Specjalne Przysposabiające do Pracy” - 9 prac.

• uzyskanych przez poszczególnych członków zespołu podczas pisemnego testu - I etap (maksymalna liczba punktów jaką pięcioosobowy zespół mógł uzyskać z pisemnego testu wynosi 5 pkt.)
  • przyznanych za pracę plastyczną wykonaną przez zespół – II etap (maksymalnie 5 punktów).

W kategorii „szkoły podstawowe” do finałowego etapu zakwalifikowane zostały:

1. Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Ziempniowie
  2. Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Oleśnie – zespół nr 1
  3. Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Smęgorzowie – zespół nr 1
  4. Szkoła Podstawowa im. Marii Kozaczkowej w Zalipiu

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej
  2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.K.Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
  3. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu
  4. Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie – zespół nr 2

W kategorii „WTZ, SDS, SSPdP” do finałowego etapu zakwalifikowane zostały:

1. Warsztaty Terapii Zajęciowej – Koło w Tarnowie – zespół nr 1
  2. Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy
  3. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej – zespół nr 1
  4. Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy – zespół nr 1

Do pobrania: LISTA ZESPOŁÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁOWEGO ETAPU

Laureatom II etapu oraz zespołom wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy XI edycji Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" informują, że rozstrzygnięto II etap konkursu. Zadaniem zespołów zakwalifikowanych do II etapu było zaprojektowanie i wykonanie plakatu.  Wszystkie prace były inspirowane papieskim nauczaniem kierowanym do ludzi chorych, cierpiących – „ku pokrzepieniu serc”. Do organizatorów wpłynęło łącznie 35 prac konkursowych, przygotowanych przez pięcioosobowe zespoły w tym: w kategorii „szkoły podstawowe” - 15 prac, w kategorii „szkoły podstawowe z klasami gimnazjalnymi” i „szkoły ponadgimnazjalne” - 11 prac, w kategorii „Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowe Domy Samopomocy, Szkoły Specjalne Przysposabiające do Pracy” - 9 prac. Komisja konkursowa w dniu 11 kwietnia 2018 r. dokonała oceny złożonych prac wg. następujących kryteriów: ogólne wrażenie artystyczne (m.in. oryginalność pomysłu, estetyka, atrakcyjność wizualna pracy), komentarz do pracy (m.in. czytelność przekazu, styl, sposób ujęcia tematu); zgodność pracy z wytycznymi określonymi dla pracy konkursowej i komentarza. Komisja sporządzając listę zespołów, które zostały zakwalifikowane do finałowego etapu, brała pod uwagę sumę punktów (!): uzyskanych przez poszczególnych członków zespołu podczas pisemnego testu - I etap (maksymalna liczba punktów jaką pięcioosobowy zespół mógł uzyskać z pisemnego testu wynosi 5 pkt.) przyznanych za pracę plastyczną wykonaną przez zespół – II etap (maksymalnie 5 punktów). Do finału zakwalifikowane zostały zespoły, które w trakcie zmagań w ramach I i II etapu konkursu uzyskały łącznie największą liczbę punktów. Organizatorzy zakwalifikowali do finału 12 zespołów (po cztery zespoły w każdej z kategorii). W kategorii „szkoły podstawowe” do finałowego etapu zakwalifikowane zostały: Szkoła Podstawowa im. Anny Jenke w Ziempniowie Szkoła Podstawowa im. Wł. Broniewskiego w Oleśnie – zespół nr 1 Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Smęgorzowie – zespół nr 1 Szkoła Podstawowa im. Marii Kozaczkowej w Zalipiu W kategorii „szkoły podstawowe z klasami gimanzjalnymi” i „szkoły ponadgimnazjalne” w finale znalazły się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. K.K.Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Zespół Szkół Technicznych w Mielcu Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie – zespół nr 2 W kategorii „WTZ, SDS, SSPdP” do finałowego etapu zakwalifikowane zostały: Warsztaty Terapii Zajęciowej – Koło w Tarnowie – zespół nr 1 Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrowicy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Woli Rzędzińskiej – zespół nr 1 Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy – zespół nr 1 Do pobrania: LISTA ZESPOŁÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO FINAŁOWEGO ETAPU Wszystkim uczestnikom XI Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez świętego Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim” dziękujemy za przystąpienie do tego pięknego, ale i wymagającego konkursu poświęconego naszemu Wielkiemu Rodakowi – św. Janowi Pawłowi II.W Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu zostanie zorganizowana wystawa prac konkursowych, którą można zwiedzać od 16 kwietnia do 17 maja br. codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00. Serdecznie zapraszamy. Gorące podziękowania kierujemy również do opiekunów zespołów za zachęcenie dzieci, młodzieży, podopiecznych WTZ i ŚDS do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu oraz za ogrom pracy włożony w ich przygotowanie do udziału w konkursie. Laureatom II etapu oraz zespołom wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Zachęcamy do obejrzenia tegorocznych prac konkursowych, które znajdują  się w fotogalerii na stronie Powiatu Dąbrowskiego.