1. Rozstrzygnięto konkurs wiedzy pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie”

W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VIII zwycięzcami zostali:

• I miejsce ex aequo:
  • II miejsce:
  • III miejsce ex aequo:
    Kamila Jedynak

W kategorii szkoły ponadpodstawowe:

• I miejsce:
  • II miejsce:
    Piotr Bartoń - uczeń Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej
  • III miejsce ex aequo:
    Klaudia Pilas

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zwycięzcom gratulujemy!

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że rozstrzygnięto konkurs pn. „Ks. Józef Poremba – w służbie Bogu i małej ojczyźnie” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Parafię Rzymsko-Katolicką pw. NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Uczniowie szkół z terenu powiatu dąbrowskiego przystąpili do konkursu wiedzy16 marca 2021 roku, w dniu urodzin Księdza Prałata Józefa Poremby. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju test, składający się z 20 pytań wielokrotnego wyboru, został przeprowadzony on-line. Łącznie do konkursu zgłosiło się 75 uczestników z 8 szkół w tym z szkoły podstawowej w Laskówce Chorąskiej, Nieczajnie Górnej, Szarwarku oraz szkoły nr 1, 2, 3 z Dąbrowy Tarnowskiej, a także z Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej. W kategorii szkoły podstawowe klasy IV-VIII zwycięzcami zostali: I miejsce ex aequo: Zuzanna Rogóz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, Weronika Słowik - uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, Tomasz Król - uczeń Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Laskówce Chorąskiej II miejsce: Krzysztof Kozioł - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej III miejsce ex aequo: Kamila Jedynak, Martyna Bogacz - uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, Jakub Czochara, Sylwia Morawiec, Wojciech Ciećko - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, Adrian Wąż - uczeń Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Nieczajnie Górnej, Oliwia Cichoń, Mateusz Żaba - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jubileuszu 2000-lecia Chrześcijaństwa w Szarwarku, Kacper Bieś - uczeń Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Laskówce Chorąskiej. W kategorii szkoły ponadpodstawowe: I miejsce: Joanna Foszcz - uczennica Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej II miejsce: Piotr Bartoń - uczeń Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej III miejsce ex aequo: Klaudia Pilas, Oliwia Marciniec - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej Wręczenie nagród odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej na sali narad (parter) w dniu 29 marca 2021 roku od 1330 do 1530. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zwycięzcom gratulujemy!