1. Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Zaśpiewaj Niezłomnym”

Rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Zaśpiewaj Niezłomnym”

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-IV zwycięzcami zostali:

• I miejsce: Maria Chmura – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, piosenka pt. „Rozkwitały pąki białych róż”
  • II miejsce: Martyna Pater – uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Ślady wilczych kłów”
  • III miejsce: Nina Mol – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Rozkwitały pąki białych róż”

W kategorii szkoły podstawowe klasy V-VIII zwycięzcami zostali:

• I miejsce: Julia Kurnal – uczennica klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, piosenka pt. „Wolność”
  • II miejsce: Kaja Piekielniak – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Flaga”
  • III miejsce: Aleksandra Kogut – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, piosenka pt. „Pałacyk Michla”

W kategorii szkoły ponadpodstawowe:

• I miejsce: Natalia Banaś – uczennica klasy I Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Ostatni list – Katyń 1940”
  • II miejsce: Karol Zawiślak - uczeń klasy I Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Deszcz jesienny deszcz”
  • III miejsce: Monika Motyka – uczennica klasy III Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Ślady wilczych kłów”

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zwycięzcom gratulujemy.

Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że rozstrzygnięto konkurs pn. „Zaśpiewaj Niezłomnym” zorganizowany przez Wydział Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia. Na konkurs, który odbył się w formie on-line, wpłynęło łącznie 45 zgłoszeń, z 11 szkół ,w trzech kategoriach wiekowych. W dniu 21 marca 2022 roku jury oceniało nagrania występów dzieci i młodzieży ze szkół z terenu powiatu dąbrowskiego. W kategorii szkoły podstawowe klasy I-IV zwycięzcami zostali: I miejsce: Maria Chmura – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, piosenka pt. „Rozkwitały pąki białych róż” II miejsce: Martyna Pater – uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Ślady wilczych kłów” III miejsce: Nina Mol – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Rozkwitały pąki białych róż” W kategorii szkoły podstawowe klasy V-VIII zwycięzcami zostali: I miejsce: Julia Kurnal – uczennica klasy V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słupcu, piosenka pt. „Wolność” II miejsce: Kaja Piekielniak – uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Flaga” III miejsce: Aleksandra Kogut – uczennica klasy V Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Smęgorzowie, piosenka pt. „Pałacyk Michla” W kategorii szkoły ponadpodstawowe: I miejsce: Natalia Banaś – uczennica klasy I Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Ostatni list – Katyń 1940” II miejsce: Karol Zawiślak - uczeń klasy I Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Deszcz jesienny deszcz” III miejsce: Monika Motyka – uczennica klasy III Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, piosenka pt. „Ślady wilczych kłów” Zwycięzców pierwszych miejsc zapraszamy do wykonania piosenki konkursowej przed koncertem Izabeli Szafrańskiej, który odbędzie się 25 marca 2022 roku o godzinie 18.00 w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Wręczenie nagród odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej na sali narad (parter) w dniu 25 marca 2022 roku o godzinie 14.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Zwycięzcom gratulujemy.