Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Roztańczona Europa”- międzynarodowy projektu realizowany przez powiat dąbrowski

„Roztańczona Europa”- międzynarodowy projektu realizowany przez powiat dąbrowski

„Roztańczona Europa”- międzynarodowy projektu realizowany przez powiat dąbrowski

W ubiegłą sobotę w dniu 21 sierpnia br. w Dąbrowskim Domu Kultury powiat dąbrowski gościł delegację zespołów z Niemiec, Węgier, Włoch i Polski prezentujących taniec folklorystyczny i współczesny w ramach międzynarodowej imprezy pn. „Roztańczona Europa - sztuka, edukacja i spotkanie obywateli europejskich".
W projekcie międzynarodowego przedsięwzięcia pn. "In Tune with Europe" (W harmonii z Europą), który realizowany jest przez powiat od 2008 roku, uczestniczy pięć samorządów partnerskich: Powiat Dąbrowski, XVIII Dzielnica Budapesztu (Węgry), San Nicola La Strada (Włochy), Roding ( Niemcy) i Baile Tusnad ( Rumunia). Celem przyjazdów i spotkań jest prezentacja różnorodności kultury muzyczno - tanecznej krajów Unii Europejskiej. Jest to okazja do przedstawienia swojego programu przez zespoły tańca ludowego i tańca współczesnego oraz solistów, z kilku krajów Unii Europejskiej.

Uroczystość oficjalnie rozpoczął i powitał zebranych gości Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski – gospodarz i organizator spotkania, polskiej części projektu.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, oraz Dyrektorzy: DDK Paweł Chojnowski, ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan oraz ZSP w Brniu Jarosław Boryczka.

Prezentowany program artystyczny przedstawiał się następująco:

I część - zespoły folklorystyczne:

a) Występ zespołu „Nieczajnianie"
b) Prezentacja delegacji włoskiej
c) Występ orkiestry z Roding ( z Bawarii) – Niemcy
d) „Teblab" - zespół z XVIII Dzielnicy Budapesztu - Węgry
e) Zespół Pieśni i Tańca "Eliksir" – OSP Kanna

II część - występy tańca nowoczesnego:

a) „Bastet" – zespół z ZSP ( Zespół Szkół Publicznych) z Radgoszczy
b) Sokoliki cz.1 – Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej
c) Anna Wojtyś VOCE – solistka DDK w Dąbrowie Tarnowskiej
d) Jakub Szwajkos – solista SCKiB w Szczucinie (Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek)
e) Sokoliki cz.2 – DDK w Dąbrowie Tarnowskiej
f) „Botafogo" – zespół z XVIII Dzielnicy Budapesztu
g) Występ orkiestry z Roding ( Bawaria)

Program był bardzo urozmaicony i podobał się zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym.
Wszyscy uczestnicy festiwalu wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowe upominki z rąk Starosty Dąbrowskiego.

Zakończeniem międzynarodowego spotkania było podpisanie wspólnej deklaracji w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, o dalszej współpracy i wymianie doświadczeń, między przedstawicielami Samorządów z Niemiec, Włoch i Węgier oraz Samorządu powiatu dąbrowskiego.

Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie, sponsorem - Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie.

Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara.
Patronat medialny nad imprezą sprawował: "Dziennik Polski", Radio RDN Małopolska i TVP Kraków.

W ubiegłą sobotę w dniu 21 sierpnia br. w Dąbrowskim Domu Kultury powiat dąbrowski gościł delegację zespołów z Niemiec, Węgier, Włoch i Polski prezentujących taniec folklorystyczny i współczesny w ramach międzynarodowej imprezy pn. „Roztańczona Europa - sztuka, edukacja i spotkanie obywateli europejskich".W projekcie międzynarodowego przedsięwzięcia pn. "In Tune with Europe" (W harmonii z Europą), który realizowany jest przez powiat od 2008 roku, uczestniczy pięć samorządów partnerskich: Powiat Dąbrowski, XVIII Dzielnica Budapesztu (Węgry), San Nicola La Strada (Włochy), Roding ( Niemcy) i Baile Tusnad ( Rumunia). Celem przyjazdów i spotkań jest prezentacja różnorodności kultury muzyczno - tanecznej krajów Unii Europejskiej. Jest to okazja do przedstawienia swojego programu przez zespoły tańca ludowego i tańca współczesnego oraz solistów, z kilku krajów Unii Europejskiej. Uroczystość oficjalnie rozpoczął i powitał zebranych gości Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski – gospodarz i organizator spotkania, polskiej części projektu.Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Początek, Przewodniczący Rady Powiatu Robert Kądzielawa, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Bryk, oraz Dyrektorzy: DDK Paweł Chojnowski, ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Jan Kiljan oraz ZSP w Brniu Jarosław Boryczka. Prezentowany program artystyczny przedstawiał się następująco: I część - zespoły folklorystyczne: a) Występ zespołu „Nieczajnianie"b) Prezentacja delegacji włoskiejc) Występ orkiestry z Roding ( z Bawarii) – Niemcyd) „Teblab" - zespół z XVIII Dzielnicy Budapesztu - Węgrye) Zespół Pieśni i Tańca "Eliksir" – OSP Kanna II część - występy tańca nowoczesnego: a) „Bastet" – zespół z ZSP ( Zespół Szkół Publicznych) z Radgoszczyb) Sokoliki cz.1 – Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiejc) Anna Wojtyś VOCE – solistka DDK w Dąbrowie Tarnowskiejd) Jakub Szwajkos – solista SCKiB w Szczucinie (Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek)e) Sokoliki cz.2 – DDK w Dąbrowie Tarnowskiejf) „Botafogo" – zespół z XVIII Dzielnicy Budapesztug) Występ orkiestry z Roding ( Bawaria) Program był bardzo urozmaicony i podobał się zarówno dzieciom, młodzieży jak i dorosłym.Wszyscy uczestnicy festiwalu wraz z opiekunami otrzymali pamiątkowe upominki z rąk Starosty Dąbrowskiego. Zakończeniem międzynarodowego spotkania było podpisanie wspólnej deklaracji w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, o dalszej współpracy i wymianie doświadczeń, między przedstawicielami Samorządów z Niemiec, Włoch i Węgier oraz Samorządu powiatu dąbrowskiego. Partnerem projektu jest Województwo Małopolskie, sponsorem - Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego w Krakowie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara.Patronat medialny nad imprezą sprawował: "Dziennik Polski", Radio RDN Małopolska i TVP Kraków.