Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rozwój zasobów ludzkich z funduszy unijnych – konferencja w starostwie

Rozwój zasobów ludzkich z funduszy unijnych – konferencja w starostwie

Rozwój zasobów ludzkich z funduszy unijnych – konferencja w starostwie

W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się konferencja pt. „Kapitał Ludzki szansą na rozwój Powiatu Dąbrowskiego", której inicjatorem był Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Celem konferencji było omówienie spraw związanych z problemem lokalnego rynku pracy i przedstawienie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013.

W konferencji uczestniczył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, który jest odpowiedzialny za wdrażanie programu na terenie województwa, Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Robert Chrabąszcz, przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie Grażyna Wiatr i Waldemar Piwowarczyk, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kita wójtowie gmin, radni powiatu, dyrektorzy i kierownicy lokalnych instytucji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

Podczas konferencji Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela przedstawił sytuację na rynku pracy w województwie i powiecie dąbrowskim a szczególnie omówił kwestię rozwoju przedsiębiorczości. Ponadto Wicemarszałek omówił pokrótce cel i priorytety w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zachęcał instytucje związane z rynkiem pracy do aplikowania o środki na rozwój przedsiębiorczości wśród osób bezrobotnych. Wicemarszałek poinformował o planach samorządu województwa dotyczących rozwoju sieci teleinformatycznej na terenie Małopolski. Docelowo planowane jest połączenie wszystkich gmin województwa szerokopasmowymi łączami informatycznymi.

Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski zaprezentował współpracę Powiatu Dąbrowskiego z innymi powiatami z subregionu tarnowskiego tj. Miasto Tarnów, powiat brzeski, bocheński i tarnowski a także z ROEFS w Tarnowie oraz przedstawił informacje nt. potencjalnych potrzeb i problemów Powiatu Dąbrowskiego dotyczących rozwoju zasobów ludzkich w ramach POKL.

Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Robert Chrabąszcz przedstawił informacje nt. projektów systemowych w ramach POKL. Głos zabrali także przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie, którzy przedstawili działalność ośrodka.

„Wypracowanie wspólnych działań i projektów w ramach POKL wyjdzie naprzeciw mieszkańcom Powiatu Dąbrowskiego i przyczyni się do zwiększenia aktywności gospodarczej w regionie" – powiedział Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.

W Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się konferencja pt. „Kapitał Ludzki szansą na rozwój Powiatu Dąbrowskiego", której inicjatorem był Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski. Celem konferencji było omówienie spraw związanych z problemem lokalnego rynku pracy i przedstawienie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 2007 – 2013. W konferencji uczestniczył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, który jest odpowiedzialny za wdrażanie programu na terenie województwa, Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Robert Chrabąszcz, przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie Grażyna Wiatr i Waldemar Piwowarczyk, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Kita wójtowie gmin, radni powiatu, dyrektorzy i kierownicy lokalnych instytucji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych. Podczas konferencji Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela przedstawił sytuację na rynku pracy w województwie i powiecie dąbrowskim a szczególnie omówił kwestię rozwoju przedsiębiorczości. Ponadto Wicemarszałek omówił pokrótce cel i priorytety w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Zachęcał instytucje związane z rynkiem pracy do aplikowania o środki na rozwój przedsiębiorczości wśród osób bezrobotnych. Wicemarszałek poinformował o planach samorządu województwa dotyczących rozwoju sieci teleinformatycznej na terenie Małopolski. Docelowo planowane jest połączenie wszystkich gmin województwa szerokopasmowymi łączami informatycznymi. Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski zaprezentował współpracę Powiatu Dąbrowskiego z innymi powiatami z subregionu tarnowskiego tj. Miasto Tarnów, powiat brzeski, bocheński i tarnowski a także z ROEFS w Tarnowie oraz przedstawił informacje nt. potencjalnych potrzeb i problemów Powiatu Dąbrowskiego dotyczących rozwoju zasobów ludzkich w ramach POKL. Wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Robert Chrabąszcz przedstawił informacje nt. projektów systemowych w ramach POKL. Głos zabrali także przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnowie, którzy przedstawili działalność ośrodka. „Wypracowanie wspólnych działań i projektów w ramach POKL wyjdzie naprzeciw mieszkańcom Powiatu Dąbrowskiego i przyczyni się do zwiększenia aktywności gospodarczej w regionie" – powiedział Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski.