Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rusza Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych

Rusza Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych

Rusza Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w projekcie, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Projekt skierowany jest do osób powyżej 50 roku życia z powiatu dąbrowskiego i ma na celu aktywizację społeczną seniorów poprzez motywowanie ich do działania na rzecz swojego otoczenia, zachęcanie do tworzenia grup samopomocowych oraz zrzeszania się w stowarzyszeniach.

Projekt składa się z dwóch etapów:

  1. Pierwsza część projektu obejmuje dwa wykłady, w trakcie których osoby starsze uzyskają informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu.
  2. Druga część projektu polegać będzie na organizacji plebiscytu na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Plebiscyt zostanie przeprowadzony na stronie powiatdabrowski.pl. Internauci będą mogli głosować na organizacje zgłoszone do plebiscytu.

Organizacje będą mogły same zgłosić swój udział lub zostać zgłoszone przez inne podmioty za pomocą stosownego formularza. Do udziału w plebiscycie zostaną zakwalifikowane wszystkie organizacje spełniające warunki określone w regulaminie konkursu.

Zwieńczeniem projektu będzie organizacja finału plebiscytu połączonego z Balem Seniora, który będzie okazją do zaprezentowania osobom starszym stowarzyszeń działających na terenie powiatu dąbrowskiego. Podczas wydarzenia wybrane stowarzyszenia przedstawią własną ofertę, opowiedzą o swoich doświadczeniach i korzyściach wynikających z przynależności do NGO. Laureaci plebiscytu otrzymają dyplom oraz okolicznościową statuetkę „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego".

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu.

Do pobrania:

Formularz konkursowy wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać lub złożyć osobiście najpóźniej do dnia 25 września 2017 r. na adres: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska.

files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/06_Rusza_Aktywne_Powisle_Promocja_trzeciego_sektora_i_wolontariatu_wsrod_osob_starszych/zrpwfwm.jpgAfol/mags

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie zaprasza do udziału w projekcie, pn. „Aktywne Powiśle – Promocja trzeciego sektora i wolontariatu wśród osób starszych", realizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Projekt skierowany jest do osób powyżej 50 roku życia z powiatu dąbrowskiego i ma na celu aktywizację społeczną seniorów poprzez motywowanie ich do działania na rzecz swojego otoczenia, zachęcanie do tworzenia grup samopomocowych oraz zrzeszania się w stowarzyszeniach. Projekt składa się z dwóch etapów: Pierwsza część projektu obejmuje dwa wykłady, w trakcie których osoby starsze uzyskają informacje na temat aspektów prawnych zakładania i funkcjonowania stowarzyszeń, działalności Klubów Seniora oraz funkcjonowania wolontariatu. Druga część projektu polegać będzie na organizacji plebiscytu na najbardziej aktywną organizację pozarządową skupiającą osoby po 50 roku życia w regionie. Plebiscyt zostanie przeprowadzony na stronie powiatdabrowski.pl. Internauci będą mogli głosować na organizacje zgłoszone do plebiscytu. Organizacje będą mogły same zgłosić swój udział lub zostać zgłoszone przez inne podmioty za pomocą stosownego formularza. Do udziału w plebiscycie zostaną zakwalifikowane wszystkie organizacje spełniające warunki określone w regulaminie konkursu. Zwieńczeniem projektu będzie organizacja finału plebiscytu połączonego z Balem Seniora, który będzie okazją do zaprezentowania osobom starszym stowarzyszeń działających na terenie powiatu dąbrowskiego. Podczas wydarzenia wybrane stowarzyszenia przedstawią własną ofertę, opowiedzą o swoich doświadczeniach i korzyściach wynikających z przynależności do NGO. Laureaci plebiscytu otrzymają dyplom oraz okolicznościową statuetkę „Złoty Dąb Powiatu Dąbrowskiego". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat projektu. Do pobrania: regulamin projektu formularz konkursowy Formularz konkursowy wraz z wymaganymi załącznikami należy przesłać lub złożyć osobiście najpóźniej do dnia 25 września 2017 r. na adres: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska. Afol/mags