Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rusza budowa hali sportowej

Rusza budowa hali sportowej

Rusza budowa hali sportowej

Władze powiatu dąbrowskiego przygotowują umowę z firmą, która budować będzie halę sportową przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie. Konieczna jest zmiana terminu planowanego zakończenia inwestycji, ponieważ z uwagi na przedłużające się procedury przetargowe oddanie obiektu w listopadzie bieżącego roku jest niemożliwe. 
Wykonawca inwestycji wybrany został w drodze przetargu, a jego rozstrzygnięcie przedłużało się o kolejne miesiące. Obecnie trwają negocjacje umowy z przedsiębiorstwem dotyczące terminu zakończenia budowy. Hala przy ZSP nr 2 miała być pierwotnie oddana do 30 listopada, jednak ten termin jest niemożliwy do realizacji. Władzom powiatowym zależy na tym, by sala była przygotowana do użytku przed rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego. Inwestycja finansowana jest w większości z funduszy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Przyznane pieniądze mogą być wykorzystane do końca 2006 roku. Większym problemem są natomiast środki MENiS-u, które stanowią część całej kwoty przeznaczonej na budowę. Władze powiatu liczą jednak na to, że biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację uda się wynegocjować przesunięcie terminu wykorzystania funduszy do przyszłego roku. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

Władze powiatu dąbrowskiego przygotowują umowę z firmą, która budować będzie halę sportową przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie. Konieczna jest zmiana terminu planowanego zakończenia inwestycji, ponieważ z uwagi na przedłużające się procedury przetargowe oddanie obiektu w listopadzie bieżącego roku jest niemożliwe.  Wykonawca inwestycji wybrany został w drodze przetargu, a jego rozstrzygnięcie przedłużało się o kolejne miesiące. Obecnie trwają negocjacje umowy z przedsiębiorstwem dotyczące terminu zakończenia budowy. Hala przy ZSP nr 2 miała być pierwotnie oddana do 30 listopada, jednak ten termin jest niemożliwy do realizacji. Władzom powiatowym zależy na tym, by sala była przygotowana do użytku przed rozpoczęciem przyszłego roku szkolnego. Inwestycja finansowana jest w większości z funduszy Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Przyznane pieniądze mogą być wykorzystane do końca 2006 roku. Większym problemem są natomiast środki MENiS-u, które stanowią część całej kwoty przeznaczonej na budowę. Władze powiatu liczą jednak na to, że biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację uda się wynegocjować przesunięcie terminu wykorzystania funduszy do przyszłego roku. (baja)  Źródło: Dziennik Polski