Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rusza rządowy program pomocy NGO w czasie epidemii koronawirusa

Rusza rządowy program pomocy NGO w czasie epidemii koronawirusa

Rusza rządowy program pomocy NGO w czasie epidemii koronawirusa
10 milionów złotych – tyle wynosi budżet Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19. Kwota dotacji, jaką można zdobyć, to nawet 50 tys. zł i nie jest wymagany żaden wkład własny. Nabór startuje już we wtorek, 12 maja br.

Celem programu jest jak najszybsze wsparcie organizacji potrzebujących pomocy. Dlatego procedury przyznawania dotacji zostały uproszczone, a składane wnioski będą rozpatrywane na bieżąco. Co więcej, przy aplikowaniu nie jest wymagany wkład własny.

Dotacje w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych będą rozdzielane w ramach dwóch priorytetów:

  1. Priorytet 1. dotyczy działań wspierających, które uzupełniają zadania administracji publicznej przeciwdziałające skutkom COVID-19 w społecznościach lokalnych. Wysokość dotacji to maksymalnie 50 tys. zł
  2. Priorytet 2. to głównie pomoc na zapewnienie bezpieczeństwa w organizacji. Wśród nich są m.in. przygotowanie i realizacja działań podejmowanych w zastępstwie lub w uzupełnieniu zadań, które w całości lub części musiały zostać odwołane na skutek COVID-19. Uwaga: program dopuszcza też udzielenia wsparcia na zakup sprzętu, ale musi on służyć powyższym działaniom. Można też w jego ramach pokryć wynajem siedziby lub lokalu do realizacji działań, jeżeli środki finansowe przeznaczone na ten cel zostały utracone na skutek COVID-19.Dotacje będą przyznawane w maksymalnej wysokości 40 tys. zł.

Na jakie wydatki nie można przeznaczyć dofinansowania? Przykłady działań, których nie można sfinansować z dotacji zostały przedstawione w wytycznych programu.

Nabór wniosków będzie prowadzony przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego do wyczerpania środków.

Więcej informacji można znaleźć na stronie NIW. W przypadku pytań lub wątpliwości więcej informacji można uzyskać pod adresem: e-mail covid@niw.gov.pl.

źródło: Kancelaria Zarządu/ Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich/www.malopolska.pl

10 milionów złotych – tyle wynosi budżet Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19. Kwota dotacji, jaką można zdobyć, to nawet 50 tys. zł i nie jest wymagany żaden wkład własny. Nabór startuje już we wtorek, 12 maja br. Celem programu jest jak najszybsze wsparcie organizacji potrzebujących pomocy. Dlatego procedury przyznawania dotacji zostały uproszczone, a składane wnioski będą rozpatrywane na bieżąco. Co więcej, przy aplikowaniu nie jest wymagany wkład własny. Dotacje w ramach Programu Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych będą rozdzielane w ramach dwóch priorytetów: Priorytet 1. dotyczy działań wspierających, które uzupełniają zadania administracji publicznej przeciwdziałające skutkom COVID-19 w społecznościach lokalnych. Wysokość dotacji to maksymalnie 50 tys. zł Priorytet 2. to głównie pomoc na zapewnienie bezpieczeństwa w organizacji. Wśród nich są m.in. przygotowanie i realizacja działań podejmowanych w zastępstwie lub w uzupełnieniu zadań, które w całości lub części musiały zostać odwołane na skutek COVID-19. Uwaga: program dopuszcza też udzielenia wsparcia na zakup sprzętu, ale musi on służyć powyższym działaniom. Można też w jego ramach pokryć wynajem siedziby lub lokalu do realizacji działań, jeżeli środki finansowe przeznaczone na ten cel zostały utracone na skutek COVID-19.Dotacje będą przyznawane w maksymalnej wysokości 40 tys. zł. Na jakie wydatki nie można przeznaczyć dofinansowania? Przykłady działań, których nie można sfinansować z dotacji zostały przedstawione w wytycznych programu. Nabór wniosków będzie prowadzony przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego do wyczerpania środków. Więcej informacji można znaleźć na stronie NIW. W przypadku pytań lub wątpliwości więcej informacji można uzyskać pod adresem: e-mail covid@niw.gov.pl. źródło: Kancelaria Zarządu/ Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich/www.malopolska.pl