Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Rusza Wigilijne dzieło pomocy

Rusza Wigilijne dzieło pomocy

Rusza Wigilijne dzieło pomocy

Można już kupować świece, by pomagać dzieciom. W ubiegłym roku w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzono ich blisko 120 tysięcy. Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe, bo potrzebujących nie ubywa - mówi wicedyrektor diecezjalnej Caritas ksiądz Leszek Rojowski. 

W ubiegłym roku akcja , która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością przyniosła 200 tysięcy złotych. Część zysku ze sprzedaży świec posłuży do organizacji wypoczynku ubogich dzieci. Cześć pozostanie w oddziałach parafialnych Caritas , za te pieniądze prowadzone będzie między innymi dożywianie. Wigilijne świece, które zapłoną na świątecznych stołach rozprowadzane są wśród wiernych w regionie już po raz jedenasty. 

Źródło: Radio MAKS

Można już kupować świece, by pomagać dzieciom. W ubiegłym roku w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzono ich blisko 120 tysięcy. Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie będzie jeszcze większe, bo potrzebujących nie ubywa - mówi wicedyrektor diecezjalnej Caritas ksiądz Leszek Rojowski.  W ubiegłym roku akcja , która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością przyniosła 200 tysięcy złotych. Część zysku ze sprzedaży świec posłuży do organizacji wypoczynku ubogich dzieci. Cześć pozostanie w oddziałach parafialnych Caritas , za te pieniądze prowadzone będzie między innymi dożywianie. Wigilijne świece, które zapłoną na świątecznych stołach rozprowadzane są wśród wiernych w regionie już po raz jedenasty.  Źródło: Radio MAKS