Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
 1. Ruszył nabór do projektu „Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej”

Ruszył nabór do projektu „Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej”

Ruszył nabór do projektu „Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej”

Stowarzyszenie Rodzin „Zdrowie Psychiczne” w Krakowie zaprasza osoby w wieku 15 - 29 lat do udziału w projekcie pn. „Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej”.

Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób z niepełnosprawnością przez podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji oraz nabycie doświadczenia zawodowego. Projekt trwa od 1 kwietnia 2016 roku do 28 lutego 2018 roku.

Kto może wziąć udział w projekcie?

 • osoby z niepełnosprawnością w wieku 15-29 lat, niezależnie od rodzaju niepełnosprawności,
 • zamieszkałe na terenie województwa małopolskiego.
 • bezrobotne i nieaktywne zawodowo,
 • nie uczestniczące w edukacji i nie szkolące się.

W projekcie może wziąć udział osoba z zaburzeniami psychicznymi nawet wówczas, gdy nie posiada orzeczenia o niepełnosprawności. Potwierdzeniem statusu osoby z niepełnosprawnością jest wówczas dokument poświadczający stan zdrowia i fakt pozostawania w opiece psychiatrycznej, wydany przez lekarza psychiatrę.

Proponowane formy wsparcia obejmują:

 • doradztwo zawodowe i psychologiczne wraz z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania,
 • szkolenia zawodowe: recepcjonista, pracownik gastronomii, pokojowa, pracownik gospodarczy,
 • bony szkoleniowe na inne typy szkoleń według predyspozycji uczestnika,
 • bony stażowe,
 • płatne staże zawodowe (stypendium stażowe),
 • wsparcie trenera zatrudnienia wspieranego.

Chętni do udziału w projekcie powinni zgłosić się z wypełnionymi formularzami rekrutacyjnymi oraz załącznikami do Biura Projektu lub dostarczyć dokumenty za pomocą poczty tradycyjnej. Wzory dokumentów zgłoszeniowych dostępne są w Biurze Projektu oraz na stronie internetowej Projektodawcy http://www.wzoraktywnosci.rodziny.info/. Zespół projektowy pomaga w wypełnianiu dokumentów zgłoszeniowych, a w razie braków będzie wzywał do ich uzupełnienia.

Proces rekrutacji trwa do grudnia 2016 r.

Wartość projektu:  571 981,40 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 525 593,71 PLN

Organizator:
Stowarzyszenie Rodzin „Zdrowie Psychiczne”
ul. Bałuckiego 6
30-318 Kraków
tel. 12 269 72 00
e-mail: biuro@pcogito.pl
Koordynator projektu : Agnieszka Lewonowska-Banach

Więcej informacji na stronie: http://www.wzoraktywnosci.rodziny.info/

Do pobrania:
Regulamin projektu

files/aktualnosci/2016/09_Wrzesien/25_Ruszyl_nabor_do_projektu_Mlodzi_niepelnosprawni_wzor_aktywnosci_zawodowej/plakat.jpg

Stowarzyszenie Rodzin „Zdrowie Psychiczne” w Krakowie zaprasza osoby w wieku 15 - 29 lat do udziału w projekcie pn. „Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej”. Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia osób z niepełnosprawnością przez podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji oraz nabycie doświadczenia zawodowego. Projekt trwa od 1 kwietnia 2016 roku do 28 lutego 2018 roku. Kto może wziąć udział w projekcie? osoby z niepełnosprawnością w wieku 15-29 lat, niezależnie od rodzaju niepełnosprawności, zamieszkałe na terenie województwa małopolskiego. bezrobotne i nieaktywne zawodowo, nie uczestniczące w edukacji i nie szkolące się. W projekcie może wziąć udział osoba z zaburzeniami psychicznymi nawet wówczas, gdy nie posiada orzeczenia o niepełnosprawności. Potwierdzeniem statusu osoby z niepełnosprawnością jest wówczas dokument poświadczający stan zdrowia i fakt pozostawania w opiece psychiatrycznej, wydany przez lekarza psychiatrę. Proponowane formy wsparcia obejmują: doradztwo zawodowe i psychologiczne wraz z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania, szkolenia zawodowe: recepcjonista, pracownik gastronomii, pokojowa, pracownik gospodarczy, bony szkoleniowe na inne typy szkoleń według predyspozycji uczestnika, bony stażowe, płatne staże zawodowe (stypendium stażowe), wsparcie trenera zatrudnienia wspieranego. Chętni do udziału w projekcie powinni zgłosić się z wypełnionymi formularzami rekrutacyjnymi oraz załącznikami do Biura Projektu lub dostarczyć dokumenty za pomocą poczty tradycyjnej. Wzory dokumentów zgłoszeniowych dostępne są w Biurze Projektu oraz na stronie internetowej Projektodawcy http://www.wzoraktywnosci.rodziny.info/. Zespół projektowy pomaga w wypełnianiu dokumentów zgłoszeniowych, a w razie braków będzie wzywał do ich uzupełnienia. Proces rekrutacji trwa do grudnia 2016 r. Wartość projektu:  571 981,40 PLN Wkład Funduszy Europejskich: 525 593,71 PLN Organizator: Stowarzyszenie Rodzin „Zdrowie Psychiczne” ul. Bałuckiego 6 30-318 Kraków tel. 12 269 72 00 e-mail: biuro@pcogito.pl Koordynator projektu : Agnieszka Lewonowska-Banach Więcej informacji na stronie: http://www.wzoraktywnosci.rodziny.info/ Do pobrania: Regulamin projektu