Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ruszyły zapisy na XXII PPT na Jasną Górę

Ruszyły zapisy na XXII PPT na Jasną Górę

Ruszyły zapisy na XXII PPT na Jasną Górę

Rozpoczęły się zapisy na XXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Organizatorzy szacują iż tak jak co roku weźmie w niej udział ok. 10 tys. osób. Tradycyjnie na szlaku będą śluby i prymicje. Swój udział zapowiedziała ponad stu osobowa grupa Włochów. Hasłem dziewięciodniowych rekolekcji w drodze będą słowa: „Z Maryją naśladować Chrystusa".

W tym roku pielgrzymi mają uczyć się głębiej przeżywać Eucharystię. Każdego dnia uroczyście zorganizowana zostanie procesja z darami – będą w niej niesione m.in gołębie, kwiaty , stuły kapłańskie. Grupy pielgrzymkowe otrzymają różańce, a także w jednym dniu bochenek chleba, którym symbolicznie będą się dzielić.

Na trasie obecnych będzie 22 handlowców – którzy zadbają aby uczestnikom niczego nie zabrakło. W tym roku nie będzie kabin prysznicowych, ponieważ było zbyt mało chętnych aby z nich korzystać. Będzie natomiast możliwość łączenia się z pielgrzymką przez internet oraz wysyłanie intencji.

Na pielgrzymkę można zapisywać się do końca lipca , a później u przewodników grup. Koszt wynosi 80 złotych. W parafiach zapisywać mogą się także osoby starsze, chore oraz te, które nie mogą wyruszyć na szlak. Stworzą one grupę pielgrzymów duchowych.

W ubiegłym roku najmłodszy pielgrzym miał 8 miesięcy, najstarszy 86 lat. Tak jak każdego roku pielgrzymce towarzyszyć będą reporterzy RDN Małopolska – będą relacje i codziennie studio pielgrzymkowe. Transmitować będziemy Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki, oraz w całości wejście na Jasną Górę.
(bied)

Źródło: RDN-Małopolska

Rozpoczęły się zapisy na XXII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Organizatorzy szacują iż tak jak co roku weźmie w niej udział ok. 10 tys. osób. Tradycyjnie na szlaku będą śluby i prymicje. Swój udział zapowiedziała ponad stu osobowa grupa Włochów. Hasłem dziewięciodniowych rekolekcji w drodze będą słowa: „Z Maryją naśladować Chrystusa". W tym roku pielgrzymi mają uczyć się głębiej przeżywać Eucharystię. Każdego dnia uroczyście zorganizowana zostanie procesja z darami – będą w niej niesione m.in gołębie, kwiaty , stuły kapłańskie. Grupy pielgrzymkowe otrzymają różańce, a także w jednym dniu bochenek chleba, którym symbolicznie będą się dzielić. Na trasie obecnych będzie 22 handlowców – którzy zadbają aby uczestnikom niczego nie zabrakło. W tym roku nie będzie kabin prysznicowych, ponieważ było zbyt mało chętnych aby z nich korzystać. Będzie natomiast możliwość łączenia się z pielgrzymką przez internet oraz wysyłanie intencji. Na pielgrzymkę można zapisywać się do końca lipca , a później u przewodników grup. Koszt wynosi 80 złotych. W parafiach zapisywać mogą się także osoby starsze, chore oraz te, które nie mogą wyruszyć na szlak. Stworzą one grupę pielgrzymów duchowych. W ubiegłym roku najmłodszy pielgrzym miał 8 miesięcy, najstarszy 86 lat. Tak jak każdego roku pielgrzymce towarzyszyć będą reporterzy RDN Małopolska – będą relacje i codziennie studio pielgrzymkowe. Transmitować będziemy Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki, oraz w całości wejście na Jasną Górę.(bied) Źródło: RDN-Małopolska