Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Są pieniądze na halę

Są pieniądze na halę

Budowa Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej jest jednym z dwóch projektów w Małopolsce, które otrzymały dofinansowanie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Inwestycja otrzyma 75 proc. dotację ze środków unijnych. 

Budowa hali sportowej kosztować będzie 1,9 mln złotych. Dzięki dotacji z programu unijnego oraz dofinansowaniu przez MENiS powiat dąbrowski przeznaczy na nią ze środków własnych 300 tys. złotych. - Bardzo cieszymy się, że nasz projekt został wybrany spośród wielu zgłoszonych do ZPORR. Jest to o tyle ważne, że projekty, które zostaną zakwalifikowane w kolejnym naborze, będą prawdopodobnie finansowane już tylko w 50 proc. - podkreśla starosta Krzysztof Kaczmarski. 

Hala ma już przygotowane fundamenty i dokumentację. Powiat chce jak najszybciej ogłosić przetarg i rozpocząć budowę, tak by 1 września przyszłego roku sala gimnastyczna była już gotowa. Budynek pomieści również sale lekcyjne, co jest dodatkowo ważne dla organizacji pracy szkoły. ZSP nr 2 jest najliczniejszą szkołą w powiecie, a nauka odbywa się tu przez 11 godzin. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski/inTARnet.pl

Budowa Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej jest jednym z dwóch projektów w Małopolsce, które otrzymały dofinansowanie w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego. Inwestycja otrzyma 75 proc. dotację ze środków unijnych.  Budowa hali sportowej kosztować będzie 1,9 mln złotych. Dzięki dotacji z programu unijnego oraz dofinansowaniu przez MENiS powiat dąbrowski przeznaczy na nią ze środków własnych 300 tys. złotych. - Bardzo cieszymy się, że nasz projekt został wybrany spośród wielu zgłoszonych do ZPORR. Jest to o tyle ważne, że projekty, które zostaną zakwalifikowane w kolejnym naborze, będą prawdopodobnie finansowane już tylko w 50 proc. - podkreśla starosta Krzysztof Kaczmarski.  Hala ma już przygotowane fundamenty i dokumentację. Powiat chce jak najszybciej ogłosić przetarg i rozpocząć budowę, tak by 1 września przyszłego roku sala gimnastyczna była już gotowa. Budynek pomieści również sale lekcyjne, co jest dodatkowo ważne dla organizacji pracy szkoły. ZSP nr 2 jest najliczniejszą szkołą w powiecie, a nauka odbywa się tu przez 11 godzin. (baja)  Źródło: Dziennik Polski/inTARnet.pl