Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sędzia Europejski z Powiśla

Sędzia Europejski z Powiśla

Takim tytułem uhonorowany został Andrzej Franczyk pracujący w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej. W konkursie ogłoszonym przez sekcję polską Międzynarodowej Komisji Prawników, nagrodzono go za przygotowanie najlepszych uzasadnień orzeczeń, opartych na Konstytucji RP oraz prawie europejskim. 

Zwycięstwo w kategorii Sądów Rejonowych było dla mnie sporym zaskoczeniem i wyróżnieniem – mówi sędzia Andrzej Franczyk. Sędzia przyznaje, że przystąpienie Polski do Unii Europejskiej zmusza pracowników wymiaru sprawiedliwości do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Andrzej Franczyk nominację sędziowską otrzymał w grudniu 2003 roku. Nagrodą w konkursie była statuetka, dyplom, oraz możliwość kilkudniowego wyjazdu do Strassburga. Dodajmy, że w kategorii Sądów Okręgowych zwyciężyła sędzia Ewa Rudnicka – Danielska z Sądu w Nowym Sączu. Tak więc obydwa prestiżowe tytuły trafiły do Małopolski. 

Źródło: Radio MAKS

Takim tytułem uhonorowany został Andrzej Franczyk pracujący w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej. W konkursie ogłoszonym przez sekcję polską Międzynarodowej Komisji Prawników, nagrodzono go za przygotowanie najlepszych uzasadnień orzeczeń, opartych na Konstytucji RP oraz prawie europejskim.  Zwycięstwo w kategorii Sądów Rejonowych było dla mnie sporym zaskoczeniem i wyróżnieniem – mówi sędzia Andrzej Franczyk. Sędzia przyznaje, że przystąpienie Polski do Unii Europejskiej zmusza pracowników wymiaru sprawiedliwości do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Andrzej Franczyk nominację sędziowską otrzymał w grudniu 2003 roku. Nagrodą w konkursie była statuetka, dyplom, oraz możliwość kilkudniowego wyjazdu do Strassburga. Dodajmy, że w kategorii Sądów Okręgowych zwyciężyła sędzia Ewa Rudnicka – Danielska z Sądu w Nowym Sączu. Tak więc obydwa prestiżowe tytuły trafiły do Małopolski.  Źródło: Radio MAKS