Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Słodko - kwaśny Bolesław akcją w ramach Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy

Słodko - kwaśny Bolesław akcją w ramach Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy

Słodko - kwaśny Bolesław akcją w ramach Tygodnia Bezpiecznego Kierowcy

W środę, 26 lipca 2017 r., ksiądz, policjanci i chłopcy zachęcali kierowców do bezpiecznej jazdy. Wikariusz w parafii pw. św. Wojciecha BM w Bolesławiu ks. Jarosław Kokoszka, policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ministranci i lektorzy zachęcali kierowców do bezpiecznej jazdy. Akcja odbyła się na parkingu przykościelnym w Bolesławiu. Informowała o niej niecodzienna dekoracja.

– Nasza akcja wpisuje się w XVIII już Tydzień Bezpiecznego Kierowcy. Podczas kontroli kierowców wręczam im folder z dekalogiem kierowcy i modlitwą do św. Krzysztofa. Oprócz tego chłopcy, którzy nam towarzyszą, będą zadawali kierowcom pytania. Kto odpowie prawidłowo, otrzyma ciastko z numerem 997, kto nie – kwaśną cytrynę. Mam nadzieję, że nasza akcja zachęci kierowców do bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ruch jest większy – mówi ks. Jarosław Kokoszka.

Zatrzymania kierowców i rozmowy z nimi mają przede wszystkim charakter edukacyjny.

Przy tej okazji chcę zauważyć, że bezpieczeństwo na drogach w gminie Bolesław jest bardzo dobre w porównaniu do innych gmin powiatu. Mamy tutaj ograniczoną liczbę zdarzeń drogowych czy zatrzymanych nietrzeźwych kierujących pojazdami - dodaje wikariusz.


Na pewno bezpieczeństwu na naszych drogach służy interaktywna mapa zagrożeń, która jest na bieżąco uaktualniana, w powiecie są liczne zgłoszenia dotyczące nadmiernej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Na wszystkie zgłoszenia reagujemy.

Policjanci promują bezpieczne poruszanie się po drogach podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, jak również z seniorami, którym na przykład rozdajemy odblaski, by bezpiecznie mogli wrócić po zmierzchu do swoich domów. Jesteśmy bardzo często zapraszani na takie spotkania i staramy się zawsze na nie odpowiadać – mówi st. asp. Jarosław Czupryna z Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.


O tym, jak wartościowe są lekcje z policjantem, przekonuje Jakub, który zadawał kierowcom pytania, a tym, którzy nie odpowiedzieli prawidłowo, rozdawał kwaśne cytryny.

– Możemy ich pytać o różne sprawy związane z bezpieczeństwem na drodze, uwrażliwiają nas, abyśmy właściwie korzystali z dróg podczas jazdy rowerem czy poruszaniu się pieszo – mówi jeden z chłopców uczestniczący w akcji.

źródło: http://tarnow.gosc.pl/doc/4058305.Slodko-kwasny-Boleslaw/ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz/mags

W środę, 26 lipca 2017 r., ksiądz, policjanci i chłopcy zachęcali kierowców do bezpiecznej jazdy. Wikariusz w parafii pw. św. Wojciecha BM w Bolesławiu ks. Jarosław Kokoszka, policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz ministranci i lektorzy zachęcali kierowców do bezpiecznej jazdy. Akcja odbyła się na parkingu przykościelnym w Bolesławiu. Informowała o niej niecodzienna dekoracja. – Nasza akcja wpisuje się w XVIII już Tydzień Bezpiecznego Kierowcy. Podczas kontroli kierowców wręczam im folder z dekalogiem kierowcy i modlitwą do św. Krzysztofa. Oprócz tego chłopcy, którzy nam towarzyszą, będą zadawali kierowcom pytania. Kto odpowie prawidłowo, otrzyma ciastko z numerem 997, kto nie – kwaśną cytrynę. Mam nadzieję, że nasza akcja zachęci kierowców do bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy ruch jest większy – mówi ks. Jarosław Kokoszka. Zatrzymania kierowców i rozmowy z nimi mają przede wszystkim charakter edukacyjny. – Przy tej okazji chcę zauważyć, że bezpieczeństwo na drogach w gminie Bolesław jest bardzo dobre w porównaniu do innych gmin powiatu. Mamy tutaj ograniczoną liczbę zdarzeń drogowych czy zatrzymanych nietrzeźwych kierujących pojazdami - dodaje wikariusz. Na pewno bezpieczeństwu na naszych drogach służy interaktywna mapa zagrożeń, która jest na bieżąco uaktualniana, w powiecie są liczne zgłoszenia dotyczące nadmiernej prędkości i nieprawidłowego parkowania. Na wszystkie zgłoszenia reagujemy. Policjanci promują bezpieczne poruszanie się po drogach podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą, jak również z seniorami, którym na przykład rozdajemy odblaski, by bezpiecznie mogli wrócić po zmierzchu do swoich domów. Jesteśmy bardzo często zapraszani na takie spotkania i staramy się zawsze na nie odpowiadać – mówi st. asp. Jarosław Czupryna z Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. O tym, jak wartościowe są lekcje z policjantem, przekonuje Jakub, który zadawał kierowcom pytania, a tym, którzy nie odpowiedzieli prawidłowo, rozdawał kwaśne cytryny. – Możemy ich pytać o różne sprawy związane z bezpieczeństwem na drodze, uwrażliwiają nas, abyśmy właściwie korzystali z dróg podczas jazdy rowerem czy poruszaniu się pieszo – mówi jeden z chłopców uczestniczący w akcji. źródło: http://tarnow.gosc.pl/doc/4058305.Slodko-kwasny-Boleslaw/ks. Zbigniew Wielgosz ks. Zbigniew Wielgosz/mags