Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Słowo biskupa Wiktora Skworca

Słowo biskupa Wiktora Skworca

Słowo biskupa Wiktora Skworca

Od czasu wydarzeń z belejemskiej nocy nie jesteśmy sami - Bóg jest z nami bo Nowonarodzony jest Emanuelem - Bogiem z nami. W pokorze, zadziwieniu - jak poprzedzające nas pokolenia - stajemy przed Nowonarodzonym i usiłujemy zrozumieć przesłanie betlejemskich znaków: rodzina, dziecko, skromne miejsce, cisza i pokój.W adoracyjnej kontemplacji, w zamyśleniu przyjmijmy te Boże dary by je pielęgnować i nimi się wciąż na nowo dzielić - pisze w słowie adresowanym do wiernych diecezji tarnowskiej na tegoroczne Boże Narodzenie JE biskup ordynariusz Wiktor Skworc.

Na początku było Słowo (J 1, 1).
Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan (Łk 2, 10-11).
"Ave, verum corpus natum de Maria Virgine!" (Jan Paweł II. Encyklika Ecclesia de Eucharistia )

Boże Narodzenie - czas łaski, czas radości, czas pokoju. Wiara, że dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel prowadzi nas do Betlejem. Pielgrzymujemy więc w duchu by odnaleźć u kresu adwentowej wędrówki Niemowlę, owinięte w pieluszki i położone w żłobie .
Świadomi, jak często kroczymy w ciemnościach chcemy odnaleźć, ujrzeć, ukochać i przyjąć światłość wielką .
Od czasu wydarzeń z belejemskiej nocy nie jesteśmy sami - Bóg jest z nami bo Nowonarodzony jest Emanuelem - Bogiem z nami.
W pokorze, zadziwieniu - jak poprzedzające nas pokolenia - stajemy przed Nowonarodzonym i usiłujemy zrozumieć przesłanie betlejemskich znaków: rodzina, dziecko, skromne miejsce, cisza i pokój.
W adoracyjnej kontemplacji, w zamyśleniu przyjmijmy te Boże dary by je pielęgnować i nimi się wciąż na nowo dzielić.
Przyjmijcie dar pokoju - wielkie życzenie, wielkie pragnienie - i przekazujcie go dalej. Bądźmy - jako Kościół - znakiem i narzędziem pokoju w świecie i dla świata. Niech Bóg nas napełni swoją miłością, niech nas przemienia i czyni swoimi świadkami.
Nie bójmy się, Ten który się narodził zmienia oblicze świata, wyzwala od zła, pobudza do dobra, wyzwala nadzieję, wzmacnia wiarę, pozwala zwyciężać. Życzę Wam wielu zwycięstw w Nowym Roku, życzę Wam obfitości Bożych łask, daru zdrowia i pokoju.
Uwielbiając Boga za wszystko co nam wyświadczył w symbolicznym, dziękczynnym Te Deum powtarzamy słowa aniołów z Betlejem: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie .
Nasz Zbawiciel - Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju - niech Was wszystkich błogosławi i strzeże.

Z darem pasterskiej modlitwy i pokoju

Wiktor Skworc
BISKUP TARNOWSKI

Źródło: TGN

Od czasu wydarzeń z belejemskiej nocy nie jesteśmy sami - Bóg jest z nami bo Nowonarodzony jest Emanuelem - Bogiem z nami. W pokorze, zadziwieniu - jak poprzedzające nas pokolenia - stajemy przed Nowonarodzonym i usiłujemy zrozumieć przesłanie betlejemskich znaków: rodzina, dziecko, skromne miejsce, cisza i pokój.W adoracyjnej kontemplacji, w zamyśleniu przyjmijmy te Boże dary by je pielęgnować i nimi się wciąż na nowo dzielić - pisze w słowie adresowanym do wiernych diecezji tarnowskiej na tegoroczne Boże Narodzenie JE biskup ordynariusz Wiktor Skworc. Na początku było Słowo (J 1, 1).Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan (Łk 2, 10-11)."Ave, verum corpus natum de Maria Virgine!" (Jan Paweł II. Encyklika Ecclesia de Eucharistia ) Boże Narodzenie - czas łaski, czas radości, czas pokoju. Wiara, że dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel prowadzi nas do Betlejem. Pielgrzymujemy więc w duchu by odnaleźć u kresu adwentowej wędrówki Niemowlę, owinięte w pieluszki i położone w żłobie .Świadomi, jak często kroczymy w ciemnościach chcemy odnaleźć, ujrzeć, ukochać i przyjąć światłość wielką .Od czasu wydarzeń z belejemskiej nocy nie jesteśmy sami - Bóg jest z nami bo Nowonarodzony jest Emanuelem - Bogiem z nami.W pokorze, zadziwieniu - jak poprzedzające nas pokolenia - stajemy przed Nowonarodzonym i usiłujemy zrozumieć przesłanie betlejemskich znaków: rodzina, dziecko, skromne miejsce, cisza i pokój.W adoracyjnej kontemplacji, w zamyśleniu przyjmijmy te Boże dary by je pielęgnować i nimi się wciąż na nowo dzielić.Przyjmijcie dar pokoju - wielkie życzenie, wielkie pragnienie - i przekazujcie go dalej. Bądźmy - jako Kościół - znakiem i narzędziem pokoju w świecie i dla świata. Niech Bóg nas napełni swoją miłością, niech nas przemienia i czyni swoimi świadkami.Nie bójmy się, Ten który się narodził zmienia oblicze świata, wyzwala od zła, pobudza do dobra, wyzwala nadzieję, wzmacnia wiarę, pozwala zwyciężać. Życzę Wam wielu zwycięstw w Nowym Roku, życzę Wam obfitości Bożych łask, daru zdrowia i pokoju.Uwielbiając Boga za wszystko co nam wyświadczył w symbolicznym, dziękczynnym Te Deum powtarzamy słowa aniołów z Betlejem: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie .Nasz Zbawiciel - Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju - niech Was wszystkich błogosławi i strzeże. Z darem pasterskiej modlitwy i pokoju Wiktor SkworcBISKUP TARNOWSKI Źródło: TGN