Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Słuchacze dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki

Słuchacze dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki

Słuchacze dąbrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy rok akademicki

Wcześniej niż zwykle, bo już 15 września 2020 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Dąbrowskim Domu Kultury rozpoczął nowy rok akademicki. To już kolejny rok działalności tego stowarzyszenia w Dąbrowie Tarnowskiej, które skupia w swoich strukturach ok. 130 słuchaczy.


Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronowirusa, na uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego licznie przybyli słuchacze – seniorzy oraz zaproszeni goście i wykładowcy. Obecna była Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa, a także samorządowcy naszego regionu Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Swoją obecnością zaszczycili również Prezesi innych stowarzyszeń działających w Dąbrowie Tarnowskiej - Prezes Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta Ryszard Siepiora i Prezes Związku Dąbrowiaków Andrzej Drzazga.


Uroczystość rozpoczęła Prezes Krystyna Guzik. Przedstawiła program zaplanowanych działań i przedsięwzięć na nowy rok akademicki, który jak zaznaczyła będzie ograniczony z powodu pandemii, ale nie zabraknie zajęć z języków obcych, gimnastyki, zajęć ruchowych z elementami tańca, zajęć na basenie, a także ciekawych wykładów, seminariów i spotkań.


Celem Uniwersytetu Trzeciego Wieku było zmobilizowanie seniorów do wyjścia z domu, poprawa ich sprawności fizycznej gwarantującej dłuższe radzenie sobie samodzielnie, ćwiczenie pamięci oraz zmniejszenie poczucia osamotnienia poprzez nawiązanie nowych znajomości, spotkania z rówieśnikami. Teraz ludzie starsi znowu czują się wykluczeni. Są samotni, mniej aktywni. Potrzebują kontaktu i wsparcia. Potrzebują bezpiecznego powrotu do wcześniejszej aktywności – powiedziała Pani Prezes.


Z gratulacjami i życzeniami dla seniorów zwrócili się m.in.: Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski.


Interesujący wykład pt. „Podróże za smakiem” wygłosił teolog, dziennikarz, podróżnik i autor licznych książek Jędrzej Majka.

Na zakończenie inauguracji Prezes UTW Krystyna Guzik podziękowała gościom za przybycie i uczestnictwo w uroczystości oraz zaprosiła słuchaczy do udziału w zaplanowanych wykładach i zajęciach.

Foto: Dąbrowski Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wcześniej niż zwykle, bo już 15 września 2020 roku Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy Dąbrowskim Domu Kultury rozpoczął nowy rok akademicki. To już kolejny rok działalności tego stowarzyszenia w Dąbrowie Tarnowskiej, które skupia w swoich strukturach ok. 130 słuchaczy. Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronowirusa, na uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego licznie przybyli słuchacze – seniorzy oraz zaproszeni goście i wykładowcy. Obecna była Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa, a także samorządowcy naszego regionu Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Swoją obecnością zaszczycili również Prezesi innych stowarzyszeń działających w Dąbrowie Tarnowskiej - Prezes Stowarzyszenia Pomocy im. Św. Brata Alberta Ryszard Siepiora i Prezes Związku Dąbrowiaków Andrzej Drzazga. Uroczystość rozpoczęła Prezes Krystyna Guzik. Przedstawiła program zaplanowanych działań i przedsięwzięć na nowy rok akademicki, który jak zaznaczyła będzie ograniczony z powodu pandemii, ale nie zabraknie zajęć z języków obcych, gimnastyki, zajęć ruchowych z elementami tańca, zajęć na basenie, a także ciekawych wykładów, seminariów i spotkań. Celem Uniwersytetu Trzeciego Wieku było zmobilizowanie seniorów do wyjścia z domu, poprawa ich sprawności fizycznej gwarantującej dłuższe radzenie sobie samodzielnie, ćwiczenie pamięci oraz zmniejszenie poczucia osamotnienia poprzez nawiązanie nowych znajomości, spotkania z rówieśnikami. Teraz ludzie starsi znowu czują się wykluczeni. Są samotni, mniej aktywni. Potrzebują kontaktu i wsparcia. Potrzebują bezpiecznego powrotu do wcześniejszej aktywności – powiedziała Pani Prezes. Z gratulacjami i życzeniami dla seniorów zwrócili się m.in.: Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dr hab. Małgorzata Kołpa, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Dyrektor Dąbrowskiego Domu Kultury Paweł Chojnowski. Interesujący wykład pt. „Podróże za smakiem” wygłosił teolog, dziennikarz, podróżnik i autor licznych książek Jędrzej Majka. Na zakończenie inauguracji Prezes UTW Krystyna Guzik podziękowała gościom za przybycie i uczestnictwo w uroczystości oraz zaprosiła słuchaczy do udziału w zaplanowanych wykładach i zajęciach. Foto: Dąbrowski Dom Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku