Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sakralne Dziedzictwo Małopolski dostępne w internecie

Sakralne Dziedzictwo Małopolski dostępne w internecie

Sakralne Dziedzictwo Małopolski dostępne w internecie

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na portal internetowy Sakralne Dziedzictwo Małopolski, na którym zaprezentowano kilka tysięcy dzieł sztuki sakralnej z terenu województwa małopolskiego oraz najcenniejsze archiwalia z zasobów Archiwum Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Archiwum Krakowskiej Kapituły na Wawelu oraz Archiwum Archidiecezji Lwowskiej.

Łącznie na portalu udostępniono ponad 4000 w pełni zdigitalizowanych dzieł sztuki ze 168 obiektów sakralnych z terenu Małopolski oraz biogramy 1500 osób powiązanych z Archidiecezją Krakowską.

Strona jest podzielona na cztery sekcje: Miejscowości, Ludzie, Dzieła oraz Zwiedzaj Małopolskę. Są one poświęcone małopolskim miejscowościom i zlokalizowanym w nich parafiom, ludziom powiązanym z Małopolską i Archidiecezją Krakowską, najcenniejszym dziełom sztuki sakralnej z małopolskich świątyń oraz trasom turystycznym śladami zabytków i ludzi związanych z regionem.

Portal Sakralne Dziedzictwo Małopolski dostępny jest pod adresem: sdm.upjp2.edu.pl.

Zachęcamy do skorzystania z zasobów nowoutworzonego portalu.

Źródło: upjp2.edu.pl

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na portal internetowy Sakralne Dziedzictwo Małopolski, na którym zaprezentowano kilka tysięcy dzieł sztuki sakralnej z terenu województwa małopolskiego oraz najcenniejsze archiwalia z zasobów Archiwum Krakowskiej Kurii Metropolitalnej, Archiwum Krakowskiej Kapituły na Wawelu oraz Archiwum Archidiecezji Lwowskiej. Łącznie na portalu udostępniono ponad 4000 w pełni zdigitalizowanych dzieł sztuki ze 168 obiektów sakralnych z terenu Małopolski oraz biogramy 1500 osób powiązanych z Archidiecezją Krakowską. Strona jest podzielona na cztery sekcje: Miejscowości, Ludzie, Dzieła oraz Zwiedzaj Małopolskę. Są one poświęcone małopolskim miejscowościom i zlokalizowanym w nich parafiom, ludziom powiązanym z Małopolską i Archidiecezją Krakowską, najcenniejszym dziełom sztuki sakralnej z małopolskich świątyń oraz trasom turystycznym śladami zabytków i ludzi związanych z regionem. Portal Sakralne Dziedzictwo Małopolski dostępny jest pod adresem: sdm.upjp2.edu.pl. Zachęcamy do skorzystania z zasobów nowoutworzonego portalu. Źródło: upjp2.edu.pl