Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorząd powiatowy wspiera zabytki

Samorząd powiatowy wspiera zabytki

Samorząd powiatowy wspiera zabytki

W kościołach na terenie powiatu dąbrowskiego zakończyły się prace przy renowacji zabytków. Sześć parafii z powiatu dąbrowskiego otrzymało dotacje o łącznej wartości 120 tys. zł. na pracę konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach.

Prace przy zabytkach obejmowały m.in. prace remontowo-konserwatorskie przy organach piszczałkowych, konserwację estetyczną obrazu i rzeźby, wykonanie izolacji poziomej oraz wymianę uszkodzonych tynków.

W budżecie na 2019 rok samorząd powiatowy zabezpieczył kwotę 80 tys. zł na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach. Wnioski będzie można składać do 31 marca 2019 roku.

W kościołach na terenie powiatu dąbrowskiego zakończyły się prace przy renowacji zabytków. Sześć parafii z powiatu dąbrowskiego otrzymało dotacje o łącznej wartości 120 tys. zł. na pracę konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach. Prace przy zabytkach obejmowały m.in. prace remontowo-konserwatorskie przy organach piszczałkowych, konserwację estetyczną obrazu i rzeźby, wykonanie izolacji poziomej oraz wymianę uszkodzonych tynków. W budżecie na 2019 rok samorząd powiatowy zabezpieczył kwotę 80 tys. zł na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach. Wnioski będzie można składać do 31 marca 2019 roku.