1. Samorząd powiatowy wybudował kolejne chodniki

Samorząd powiatowy wybudował kolejne chodniki

Piesi w Kupieninie, Smęgorzowie i Swarzowie mogą już korzystać z nowych chodników. To kolejne inwestycje zrealizowane przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami. Zadania zostały zrealizowany ze środków własnych powiatu przy udziale dofinansowania Gminy Dąbrowa Tarnowska, Gminy Mędrzechów oraz Gminy Olesno w wysokości 50%. W Kupieninie, przy drodze powiatowej przebiegającej obok Domu Radosnej Starości, kaplicy oraz remizy OSP, wybudowano chodnik o długości blisko 200 metrów. W ramach inwestycji wykonano również kanalizację deszczową, poszerzenie jezdni, peron przystankowy oraz oznakowanie pionowe i poziome jezdni. Jej koszt to 247 tys. zł. W Swarzowie przy drodze powiatowej biegnącej od ronda w kierunku Brnia wybudowano nowy chodnik o długości 380 m.  Koszt inwestycji to 400 tys. zł. Nowy chodnik o długości ponad 230 metrów powstał również w Smęgorzowie. Koszt zadania to 246 tys. zł. Obecnie trwają zaawansowane prace przy budowie chodnika wraz z odwodnieniem i poszerzeniem jezdni w Wielopolu.