Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorząd powiatowy wybudował kolejne chodniki

Samorząd powiatowy wybudował kolejne chodniki

Samorząd powiatowy wybudował kolejne chodniki

Piesi w Kupieninie, Smęgorzowie i Swarzowie mogą już korzystać z nowych chodników. To kolejne inwestycje zrealizowane przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami.

Zadania zostały zrealizowany ze środków własnych powiatu przy udziale dofinansowania Gminy Dąbrowa Tarnowska, Gminy Mędrzechów oraz Gminy Olesno w wysokości 50%.

W Kupieninie, przy drodze powiatowej przebiegającej obok Domu Radosnej Starości, kaplicy oraz remizy OSP, wybudowano chodnik o długości blisko 200 metrów. W ramach inwestycji wykonano również kanalizację deszczową, poszerzenie jezdni, peron przystankowy oraz oznakowanie pionowe i poziome jezdni. Jej koszt to 247 tys. zł.

W Swarzowie przy drodze powiatowej biegnącej od ronda w kierunku Brnia wybudowano nowy chodnik o długości 380 m.  Koszt inwestycji to 400 tys. zł.

Nowy chodnik o długości ponad 230 metrów powstał również w Smęgorzowie. Koszt zadania to 246 tys. zł.

Obecnie trwają zaawansowane prace przy budowie chodnika wraz z odwodnieniem i poszerzeniem jezdni w Wielopolu.

Piesi w Kupieninie, Smęgorzowie i Swarzowie mogą już korzystać z nowych chodników. To kolejne inwestycje zrealizowane przez Samorząd Powiatu Dąbrowskiego, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i kierujących pojazdami. Zadania zostały zrealizowany ze środków własnych powiatu przy udziale dofinansowania Gminy Dąbrowa Tarnowska, Gminy Mędrzechów oraz Gminy Olesno w wysokości 50%. W Kupieninie, przy drodze powiatowej przebiegającej obok Domu Radosnej Starości, kaplicy oraz remizy OSP, wybudowano chodnik o długości blisko 200 metrów. W ramach inwestycji wykonano również kanalizację deszczową, poszerzenie jezdni, peron przystankowy oraz oznakowanie pionowe i poziome jezdni. Jej koszt to 247 tys. zł. W Swarzowie przy drodze powiatowej biegnącej od ronda w kierunku Brnia wybudowano nowy chodnik o długości 380 m.  Koszt inwestycji to 400 tys. zł. Nowy chodnik o długości ponad 230 metrów powstał również w Smęgorzowie. Koszt zadania to 246 tys. zł. Obecnie trwają zaawansowane prace przy budowie chodnika wraz z odwodnieniem i poszerzeniem jezdni w Wielopolu.