Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Samorząd - razem dla przyszłości”

„Samorząd - razem dla przyszłości”

„Samorząd - razem dla przyszłości”

W dniach 8-9 kwietnia 2019 roku w Krakowie odbył się już po raz piąty Europejski Kongres Samorządów, na którym spotkali się liderzy samorządowi, elity regionalne z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.  

Tegoroczna edycja, której towarzyszy hasło „Samorząd - razem dla przyszłości” obejmowała ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i prezentacji. Na bardzo zróżnicowany program złożyło się 7 ścieżek tematycznych: Finanse, Gospodarka, Innowacje, Inwestycje, Rozwój, Społeczeństwo i Środowisko.

W tej prestiżowej platformie wymiany poglądów w ICE Kraków Congress Centre, udział wzięło blisko 2 tysiące uczestników z niemal 40 krajów. W gronie tym nie zabrakło parlamentarzystów i samorządowców z naszego regionu, a wśród nich między innymi: Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka oraz Wójta Gminy Gręboszów Krzysztofa Gila.

Poseł Wiesław Krajewski uczestniczył w panelu dyskusyjnym, którego głównym tematem było propagowanie sportu, a także popularyzacja kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Rozmawiano między innymi o rozbudowie lokalnej infrastruktury sportowej oraz o tym, jak skutecznie gospodarować budżetem, by zapewnić odpowiednie możliwości sportowego rozwoju w danym regionie. Poseł ziemi dąbrowskiej mówił o przyszłości sportu, sposobach jego finansowania na poszczególnych szczeblach, między innymi z budżetu jednostek samorządu terytorialnego. Tematem rozmów były również kierunki rozwoju tej dziedziny, jak i również wpływ rządu i samorządu na działalność i rozwój klubów sportowych.

Podczas kongresu starosta Lesław Wieczorek spotkał się z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, by omówić pomysły i planowane inwestycje drogowe na rzecz mieszkańców Powiśla oraz rozwoju naszego regionu.

mags

W dniach 8-9 kwietnia 2019 roku w Krakowie odbył się już po raz piąty Europejski Kongres Samorządów, na którym spotkali się liderzy samorządowi, elity regionalne z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.   Tegoroczna edycja, której towarzyszy hasło „Samorząd - razem dla przyszłości” obejmowała ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i prezentacji. Na bardzo zróżnicowany program złożyło się 7 ścieżek tematycznych: Finanse, Gospodarka, Innowacje, Inwestycje, Rozwój, Społeczeństwo i Środowisko. W tej prestiżowej platformie wymiany poglądów w ICE Kraków Congress Centre, udział wzięło blisko 2 tysiące uczestników z niemal 40 krajów. W gronie tym nie zabrakło parlamentarzystów i samorządowców z naszego regionu, a wśród nich między innymi: Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego, Starosty Dąbrowskiego Lesława Wieczorka oraz Wójta Gminy Gręboszów Krzysztofa Gila. Poseł Wiesław Krajewski uczestniczył w panelu dyskusyjnym, którego głównym tematem było propagowanie sportu, a także popularyzacja kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Rozmawiano między innymi o rozbudowie lokalnej infrastruktury sportowej oraz o tym, jak skutecznie gospodarować budżetem, by zapewnić odpowiednie możliwości sportowego rozwoju w danym regionie. Poseł ziemi dąbrowskiej mówił o przyszłości sportu, sposobach jego finansowania na poszczególnych szczeblach, między innymi z budżetu jednostek samorządu terytorialnego. Tematem rozmów były również kierunki rozwoju tej dziedziny, jak i również wpływ rządu i samorządu na działalność i rozwój klubów sportowych. Podczas kongresu starosta Lesław Wieczorek spotkał się z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamczykiem, by omówić pomysły i planowane inwestycje drogowe na rzecz mieszkańców Powiśla oraz rozwoju naszego regionu. mags