Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorząd węgierski z pomocą dla powodzian

Samorząd węgierski z pomocą dla powodzian

Samorząd węgierski z pomocą dla powodzian

W odpowiedzi na apel Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego do miast partnerskich z prośbą o wsparcie dla mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, poszkodowanych w powodzi, która miała miejsce w czerwcu br., Samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre przekaże 800 tysięcy Ft-ów na zakup artykułów spożywczych i środków chemicznych i dezynfekcyjnych dla najbardziej poszkodowanych rodzin.

W przeliczeniu na walutę polską jest to kwota około 13 tysięcy zł. Taką decyzję podjęła w dniu 8 lipca br. Rada Przedstawicielska Samorządu XVIII Dzielnicy Budapesztu. Pieniądze te zostaną przekazane na konto Powiatu Dąbrowskiego w najbliższych dniach.

Zakupione artykuły spożywcze i środki czystości zostaną rozdysponowane wśród mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

W odpowiedzi na apel Starosty Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego do miast partnerskich z prośbą o wsparcie dla mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego, poszkodowanych w powodzi, która miała miejsce w czerwcu br., Samorząd XVIII Dzielnicy Budapesztu Pestszentlőrinc – Pestszentimre przekaże 800 tysięcy Ft-ów na zakup artykułów spożywczych i środków chemicznych i dezynfekcyjnych dla najbardziej poszkodowanych rodzin. W przeliczeniu na walutę polską jest to kwota około 13 tysięcy zł. Taką decyzję podjęła w dniu 8 lipca br. Rada Przedstawicielska Samorządu XVIII Dzielnicy Budapesztu. Pieniądze te zostaną przekazane na konto Powiatu Dąbrowskiego w najbliższych dniach. Zakupione artykuły spożywcze i środki czystości zostaną rozdysponowane wśród mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.