Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorząd wspiera lokalnych przedsiębiorców

Samorząd wspiera lokalnych przedsiębiorców

Samorząd wspiera lokalnych przedsiębiorców

Samorząd powiatowy w ramach swoich kompetencji i możliwości podejmuje działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. W ramach tych działań umożliwia m.in. lokalnym przedsiębiorcom zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. W dniu 17 września 2019 roku Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski spotkali się z Jarosławem Bogumiłem –  właścicielem winnicy Bogu-Miła z Olesna, który reprezentował nasz powiat podczas seminarium wyjazdowego do Niemiec i Luksemburga.

Wyjazd zorganizowany został w pierwszych dniach września br. w ramach projektu pt. "Innowacyjne, alternatywne źródła dochodu dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Małopolsce", a jego uczestnikami była dwudziestoosobowa grupa rolników, a także przedstawicieli nauki, doradztwa rolniczego, samorządu, przetwórstwa rolnego oraz innych grup społecznych środowiska wiejskiego z województwa małopolskiego.

Podczas spotkania zaproszony gość podzielił się spostrzeżeniami z wizytacji gospodarstw i wiedzą zdobytą podczas wyjazdu studyjnego do naszych zachodnich sąsiadów dotyczącą m.in. innowacji w uprawie winorośli i przetwórstwie winogron oraz nowoczesnych form i metod marketingu i promocji. Zauważył również, że polskie winnice i nasz rodzimy sposób produkcji win nie odbiegają standardem i stosowaną technologią od winnic europejskich.

Jarosław Bogumił prowadzi swoją winnicę od 2008 roku i jest jedynym zarejestrowanym winiarzem na terenie powiatu dąbrowskiego. Od 2018 roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich. Jego udział w szkoleniu wyjazdowym był możliwy dzięki członkostwu Powiatu Dąbrowskiego w Stowarzyszeniu pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich, którego celem jest m.in. podejmowanie działań zmierzających do gospodarczego i kulturalnego rozwoju obszarów wiejskich, popularyzacja i rozwijanie produkcji wyrobów regionalnych, popularyzowanie wiedzy z zakresu innowacyjnych rozwiązań wpływających na rozwój obszarów wiejskich.

Fot. Jarosław Bogumił

dj/gd

Samorząd powiatowy w ramach swoich kompetencji i możliwości podejmuje działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. W ramach tych działań umożliwia m.in. lokalnym przedsiębiorcom zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. W dniu 17 września 2019 roku Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski spotkali się z Jarosławem Bogumiłem –  właścicielem winnicy Bogu-Miła z Olesna, który reprezentował nasz powiat podczas seminarium wyjazdowego do Niemiec i Luksemburga. Wyjazd zorganizowany został w pierwszych dniach września br. w ramach projektu pt. "Innowacyjne, alternatywne źródła dochodu dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Małopolsce", a jego uczestnikami była dwudziestoosobowa grupa rolników, a także przedstawicieli nauki, doradztwa rolniczego, samorządu, przetwórstwa rolnego oraz innych grup społecznych środowiska wiejskiego z województwa małopolskiego. Podczas spotkania zaproszony gość podzielił się spostrzeżeniami z wizytacji gospodarstw i wiedzą zdobytą podczas wyjazdu studyjnego do naszych zachodnich sąsiadów dotyczącą m.in. innowacji w uprawie winorośli i przetwórstwie winogron oraz nowoczesnych form i metod marketingu i promocji. Zauważył również, że polskie winnice i nasz rodzimy sposób produkcji win nie odbiegają standardem i stosowaną technologią od winnic europejskich. Jarosław Bogumił prowadzi swoją winnicę od 2008 roku i jest jedynym zarejestrowanym winiarzem na terenie powiatu dąbrowskiego. Od 2018 roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich. Jego udział w szkoleniu wyjazdowym był możliwy dzięki członkostwu Powiatu Dąbrowskiego w Stowarzyszeniu pn. Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich, którego celem jest m.in. podejmowanie działań zmierzających do gospodarczego i kulturalnego rozwoju obszarów wiejskich, popularyzacja i rozwijanie produkcji wyrobów regionalnych, popularyzowanie wiedzy z zakresu innowacyjnych rozwiązań wpływających na rozwój obszarów wiejskich. Fot. Jarosław Bogumił dj/gd