Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorządowcy z Powiśla na 491 "urodzinach" miasta Bałta

Samorządowcy z Powiśla na 491 "urodzinach" miasta Bałta

Samorządowcy z Powiśla na 491

Stało się już tradycją, że co roku na początku października delegacja samorządowców z Powiśla Dąbrowskiego uczestniczy w obchodach Dnia Miasta Bałta na Ukrainie, w ramach prowadzonej współpracy międzynarodowej.

W tegorocznym świętowaniu 491 „urodzin" Bałty w obwodzie odeskim na Ukrainie samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali Kazimierz Olearczyk wójt Gminy Bolesław i Krzysztof Korzec wójt gminy Mędrzechów, samorząd gminy Dąbrowa Tarnowska: burmistrz Krzysztof Kaczmarski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, natomiast samorząd Gminy Szczucin: burmistrz Andrzej Gorzkowicz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką Beker.

Zaproszenie dla powiatu dąbrowskiego i gmin wystosował  Siergiej Mazur burmistrz Bałty w ramach podpisanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy samorządami.

Wzorem lat ubiegłych, obchody Dnia Miasta rozpoczęły się nabożeństwem w bałckiej Cerkwi, po którym wszyscy w uroczystym pochodzie udali się na apel patriotyczny pod pomniki żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i ostatnich wydarzeniach wojennych toczących się na Ukrainie. Tam nie zabrakło symbolicznego złożenia wiązanek kwiatów przez samorządowców z Powiśla Dąbrowskiego, a także okolicznościowych przemówień.

files/aktualnosci/2017/10_Pazdziernik/16_Samorzadowcy_z_Powisla_na_obchodach_Dnia_Balty_na Ukrainie/gost-2-e1507399448567.jpg

Jak co roku Siergiej Mazur burmistrz Bałty przyznał odznaczenia dla osób zasłużonych dla miasta w różnych dziedzinach życia społecznego. Odbyły się także występy lokalnych zespołów wokalno – tanecznych i degustacja regionalnych potraw przygotowana przez lokalne koła gospodyń wiejskich, które utworzyły najdłuższy na Ukrainie stół z przysmakami. Z kolei dzieci i młodzież szkolna przygotowały okolicznościowe akademie, a także pokazy tańca, które zakończyło uformowanie przez nich "żywego" serca. Wszystkim udzielał się pozytywny humor, uśmiech i radość z możliwości wyrażenia w tak nietypowy sposób sympatii do swojego miasta w dniu blisko 500-tej rocznicy jego założenia.

mags

Stało się już tradycją, że co roku na początku października delegacja samorządowców z Powiśla Dąbrowskiego uczestniczy w obchodach Dnia Miasta Bałta na Ukrainie, w ramach prowadzonej współpracy międzynarodowej. W tegorocznym świętowaniu 491 „urodzin" Bałty w obwodzie odeskim na Ukrainie samorząd Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali Kazimierz Olearczyk wójt Gminy Bolesław i Krzysztof Korzec wójt gminy Mędrzechów, samorząd gminy Dąbrowa Tarnowska: burmistrz Krzysztof Kaczmarski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat, natomiast samorząd Gminy Szczucin: burmistrz Andrzej Gorzkowicz wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej Agnieszką Beker. Zaproszenie dla powiatu dąbrowskiego i gmin wystosował  Siergiej Mazur burmistrz Bałty w ramach podpisanej umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy samorządami. Wzorem lat ubiegłych, obchody Dnia Miasta rozpoczęły się nabożeństwem w bałckiej Cerkwi, po którym wszyscy w uroczystym pochodzie udali się na apel patriotyczny pod pomniki żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej i ostatnich wydarzeniach wojennych toczących się na Ukrainie. Tam nie zabrakło symbolicznego złożenia wiązanek kwiatów przez samorządowców z Powiśla Dąbrowskiego, a także okolicznościowych przemówień. Jak co roku Siergiej Mazur burmistrz Bałty przyznał odznaczenia dla osób zasłużonych dla miasta w różnych dziedzinach życia społecznego. Odbyły się także występy lokalnych zespołów wokalno – tanecznych i degustacja regionalnych potraw przygotowana przez lokalne koła gospodyń wiejskich, które utworzyły najdłuższy na Ukrainie stół z przysmakami. Z kolei dzieci i młodzież szkolna przygotowały okolicznościowe akademie, a także pokazy tańca, które zakończyło uformowanie przez nich "żywego" serca. Wszystkim udzielał się pozytywny humor, uśmiech i radość z możliwości wyrażenia w tak nietypowy sposób sympatii do swojego miasta w dniu blisko 500-tej rocznicy jego założenia. mags