Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorządowcy z Powiśla rozmawiali o nowej perspektywie finansowej

Samorządowcy z Powiśla rozmawiali o nowej perspektywie finansowej

Samorządowcy z Powiśla rozmawiali o nowej perspektywie finansowej

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbyło się spotkanie samorządowców z Powiatu Dąbrowskiego z Wicemarszałkami Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką i Józefem Gawronem.
Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali starostowie, burmistrzowie i wójtowie z naszego regionu.

W wydarzeniu uczestniczyła również Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Anna Mlost i przedstawiciel Fundacji Fundusz Współpracy Krzysztof Buczek.

Celem spotkania było omówienie spraw związanych dofinansowaniem projektów i przedsięwzięć w ramach nowej perspektywy finansowej „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. Szczególną uwagę zwrócono na projekty strategiczne ujęte w Strategii Terytorialnej dla Powiatu Dąbrowskiego, która została opracowana w ramach projektu pilotażowego Centrum Wsparcia Doradczego realizowanego przez Związek Miast Polskich i Fundację Fundusz Współpracy na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Rozwoju. W projekcie tym uczestniczy Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

Dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie odbyło się spotkanie samorządowców z Powiatu Dąbrowskiego z Wicemarszałkami Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką i Józefem Gawronem.Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego reprezentowali starostowie, burmistrzowie i wójtowie z naszego regionu.W wydarzeniu uczestniczyła również Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Anna Mlost i przedstawiciel Fundacji Fundusz Współpracy Krzysztof Buczek. Celem spotkania było omówienie spraw związanych dofinansowaniem projektów i przedsięwzięć w ramach nowej perspektywy finansowej „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”. Szczególną uwagę zwrócono na projekty strategiczne ujęte w Strategii Terytorialnej dla Powiatu Dąbrowskiego, która została opracowana w ramach projektu pilotażowego Centrum Wsparcia Doradczego realizowanego przez Związek Miast Polskich i Fundację Fundusz Współpracy na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Rozwoju. W projekcie tym uczestniczy Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.