Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorządowcy z Radgoszczy uczcili pamięć "Ikara z Powiśla"

Samorządowcy z Radgoszczy uczcili pamięć "Ikara z Powiśla"

Samorządowcy z Radgoszczy uczcili pamięć

Samorządowcy z gminy Radgoszcz uczcili 188. rocznicę urodzin swojego rodaka Jana Wnęka, który urodził się 30 marca 1828 roku w Radgoszczy-Kaczówce.

Pod krzyżem upamiętniającym osobę "Ikara z Powiśla" została złożona wiązanka kwiatów, zapalono znicze oraz odmówiono modlitwę.

Miejsce pamięci odwiedziła delegacja w składzie: Marek Lupa Wójt Gminy Radgoszcz, radni Rady Gminy Radgoszcz: Józef Foszcz (również sołtys wsi Luszowice), Alicja Madej (także sołtys wsi Żdżary), Ryszard Nowak, Antoni Kusiak oraz Renata Klimek  Kierownik Referatu Promocji Urzędu Gminy Radgoszcz.

Jan Wnęk był artystą, rzeźbiarzem, konstruktorem, a przede wszystkim prekursorem lotnictwa. Przekazy historyczne mówią, że związany z Odporyszowem Jan Wnęk marzył o tym, aby Z przekazów historycznych dowiadujemy się, że Jan Wnęk marzył o tym, aby któryś z jego kolejnych lotów zakończył się w swojej rodzinnej Kaczówce. Marzenia tego nie udało mu się zrealizować.Postać Jana Wnęka widnieje na herbie gminy Radgoszcz. W kościele parafialnym w Radgoszczy zachowało się świadectwo chrztu Jana Wnęka.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/01_Samorzadowcy_z_Radgoszczy_uczcili_pamiec_Ikara_z_Powisla/DSC_0646.JPG

Urząd Gminy w Radgoszczy

Samorządowcy z gminy Radgoszcz uczcili 188. rocznicę urodzin swojego rodaka Jana Wnęka, który urodził się 30 marca 1828 roku w Radgoszczy-Kaczówce. Pod krzyżem upamiętniającym osobę "Ikara z Powiśla" została złożona wiązanka kwiatów, zapalono znicze oraz odmówiono modlitwę. Miejsce pamięci odwiedziła delegacja w składzie: Marek Lupa Wójt Gminy Radgoszcz, radni Rady Gminy Radgoszcz: Józef Foszcz (również sołtys wsi Luszowice), Alicja Madej (także sołtys wsi Żdżary), Ryszard Nowak, Antoni Kusiak oraz Renata Klimek  Kierownik Referatu Promocji Urzędu Gminy Radgoszcz. Jan Wnęk był artystą, rzeźbiarzem, konstruktorem, a przede wszystkim prekursorem lotnictwa. Przekazy historyczne mówią, że związany z Odporyszowem Jan Wnęk marzył o tym, aby Z przekazów historycznych dowiadujemy się, że Jan Wnęk marzył o tym, aby któryś z jego kolejnych lotów zakończył się w swojej rodzinnej Kaczówce. Marzenia tego nie udało mu się zrealizować.Postać Jana Wnęka widnieje na herbie gminy Radgoszcz. W kościele parafialnym w Radgoszczy zachowało się świadectwo chrztu Jana Wnęka. Urząd Gminy w Radgoszczy