Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Samorządy z powiatu po raz kolejny beneficjentami Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Samorządy z powiatu po raz kolejny beneficjentami Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Samorządy z powiatu po raz kolejny beneficjentami Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Dziś w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie samorządowcy z powiatu dąbrowskiego odebrali czeki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wręczył je II Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz wraz z parlamentarzystami okręgu tarnowskiego: Józefą Szczurek-Żelazko, Anną Pieczarką, Urszulą Rusecką, Wiesławem Krajewskim i Stanisławem Bukowcem.

Czek dla Powiatu Dąbrowskiego na kwotę 2, 3 mln odebrał Starosta Lesław Wieczorek. Środki te w wysokości 1,3 mln zł przeznaczone są na modernizację energetyczną budynku LO w Dąbrowie Tarnowskiej, w celu poprawy komfortu cieplnego oraz ograniczenia zużycia energii, natomiast 1 mln na realizację I etapu zadania obejmującego m.in. rozbudowę budynków szpitalnych, izby przyjęć i pogotowia ratunkowego.

Rządowe środki trafiły także do gmin z Powiśla. Burmistrz Krzysztof Kaczmarski otrzymał czek na kwotę 1 mln zł na budowę Centrum Kulturalno-Społecznego w Nieczajnej Górnej, Wójt Kazimierz Olearczyk na kwotę 1,1 mln zł na rozbudowę Szkoły w Bolesławiu, Wójt Witold Morawiec na kwotę 600 tys. na budowę namiotowej hali łukowej wraz z zapleczem socjalnym przy szkole Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej, a Wójt Krzysztof Gil na kwotę 245 tys. na budowę budynku Centrum Kultury w Gręboszowie.

Dziś w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie samorządowcy z powiatu dąbrowskiego odebrali czeki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wręczył je II Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz wraz z parlamentarzystami okręgu tarnowskiego: Józefą Szczurek-Żelazko, Anną Pieczarką, Urszulą Rusecką, Wiesławem Krajewskim i Stanisławem Bukowcem. Czek dla Powiatu Dąbrowskiego na kwotę 2, 3 mln odebrał Starosta Lesław Wieczorek. Środki te w wysokości 1,3 mln zł przeznaczone są na modernizację energetyczną budynku LO w Dąbrowie Tarnowskiej, w celu poprawy komfortu cieplnego oraz ograniczenia zużycia energii, natomiast 1 mln na realizację I etapu zadania obejmującego m.in. rozbudowę budynków szpitalnych, izby przyjęć i pogotowia ratunkowego. Rządowe środki trafiły także do gmin z Powiśla. Burmistrz Krzysztof Kaczmarski otrzymał czek na kwotę 1 mln zł na budowę Centrum Kulturalno-Społecznego w Nieczajnej Górnej, Wójt Kazimierz Olearczyk na kwotę 1,1 mln zł na rozbudowę Szkoły w Bolesławiu, Wójt Witold Morawiec na kwotę 600 tys. na budowę namiotowej hali łukowej wraz z zapleczem socjalnym przy szkole Podstawowej w Pilczy Żelichowskiej, a Wójt Krzysztof Gil na kwotę 245 tys. na budowę budynku Centrum Kultury w Gręboszowie.