Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Seminarium dla organizacji pozarządowych

Seminarium dla organizacji pozarządowych

Seminarium dla organizacji pozarządowych

W dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się seminarium informacyjne poświęcone nowemu funduszowi przeznaczonemu dla organizacji pozarządowych. Fundusz finansowany jest z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Spotkanie to miało na celu przedstawienie obszarów aplikowania, procedur związanych ze składaniem wniosku, jak również z jego rozliczeniem.

W seminarium uczestniczyli: przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu oraz przedstawiciele urzędów gmin. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań dotyczących aplikowania do funduszu.

W ramach funduszu organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do 3 głównych komponentów programu:

  • Demokracja i społeczeństwo obywatelskie.
  • Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój.
  • Równe szanse i integracja społeczna.

 

W ramach funduszu możliwe jest otrzymanie zwrotu 90% kosztów projektu. Jednakże projekt nie może przekroczyć kwoty 250.000 euro.

W dniu dzisiejszym w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się seminarium informacyjne poświęcone nowemu funduszowi przeznaczonemu dla organizacji pozarządowych. Fundusz finansowany jest z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Spotkanie to miało na celu przedstawienie obszarów aplikowania, procedur związanych ze składaniem wniosku, jak również z jego rozliczeniem. W seminarium uczestniczyli: przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu oraz przedstawiciele urzędów gmin. Spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz zadawania pytań dotyczących aplikowania do funduszu. W ramach funduszu organizacje pozarządowe mogą składać wnioski do 3 głównych komponentów programu: Demokracja i społeczeństwo obywatelskie. Ochrona środowiska i zrównoważony rozwój. Równe szanse i integracja społeczna.   W ramach funduszu możliwe jest otrzymanie zwrotu 90% kosztów projektu. Jednakże projekt nie może przekroczyć kwoty 250.000 euro.