Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Seminarium "Wczesne wspomaganie - wspólne działanie"

Seminarium "Wczesne wspomaganie - wspólne działanie"

Seminarium

W dniu 12 grudnia 2013 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej  przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie zorganizowało seminarium pn.: „Wczesne wspomaganie – wspólne działanie” poświęcone budowaniu i wzmacnianiu lokalnego systemu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z niepełnosprawnością i jego rodziny na terenie Powiatu Dąbrowskiego.

Seminarium poprowadziła Ewa Solecka – Florek  - specjalista ds. pracy z rodziną
z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz Ewa Pohorecka – Dyrektor Ośrodka Wczesnej Pomocy Psychologicznej w Krakowie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedszkoli z terenu powiatu, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – Pani Bogusława Molak oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, w tym Pani Barbara Berger – dyrektor nowopowstałego Przedszkola Specjalnego w Kupieninie.  

Celem seminarium było praktyczne przedstawienie budowania systemu wczesnego wspomagania oraz podejmowania współpracy między instytucjami i organizacjami.

Na początek 2014 roku  zaplanowano kolejne spotkanie, które zostanie poświęcone diagnozie wczesnego wspomagania w Powiecie Dąbrowskim . Uczestnicy spotkania podkreślali, że budowanie lokalnego systemu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego  i wspierania jego rodziny jest zadaniem bardzo istotnym i wymagającym zaangażowania wszystkich służb i organizacji działających na rzecz dziecka.     

W dniu 12 grudnia 2013 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej  przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie zorganizowało seminarium pn.: „Wczesne wspomaganie – wspólne działanie” poświęcone budowaniu i wzmacnianiu lokalnego systemu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka z niepełnosprawnością i jego rodziny na terenie Powiatu Dąbrowskiego. Seminarium poprowadziła Ewa Solecka – Florek  - specjalista ds. pracy z rodziną z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz Ewa Pohorecka – Dyrektor Ośrodka Wczesnej Pomocy Psychologicznej w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedszkoli z terenu powiatu, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej – Pani Bogusława Molak oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, w tym Pani Barbara Berger – dyrektor nowopowstałego Przedszkola Specjalnego w Kupieninie.   Celem seminarium było praktyczne przedstawienie budowania systemu wczesnego wspomagania oraz podejmowania współpracy między instytucjami i organizacjami. Na początek 2014 roku  zaplanowano kolejne spotkanie, które zostanie poświęcone diagnozie wczesnego wspomagania w Powiecie Dąbrowskim . Uczestnicy spotkania podkreślali, że budowanie lokalnego systemu wczesnego wspomagania rozwoju dziecka niepełnosprawnego  i wspierania jego rodziny jest zadaniem bardzo istotnym i wymagającym zaangażowania wszystkich służb i organizacji działających na rzecz dziecka.     
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG