Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Senator poparł matki w walce o fundusz

Senator poparł matki w walce o fundusz

Senator poparł matki w walce o fundusz

Senator Józef Sztorc popiera dążenie samotnych matek do przywrócenia funduszu alimentacyjnego. Wczoraj poinformował, że ma przygotowany projekt nowelizacji ustawy, w jego biurze wszyscy zainteresowani mogą także składać podpisy pod obywatelskim projektem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. - Staramy się w trybie pilnym wprowadzić tę ustawę. Myślę, że będzie to możliwe po wakacjach - mówił senator Sztorc. - Uważam, że trzeba przywrócić fundusz.

Potrzebę przywrócenia świadczeń podkreślała również Alicja Łabędzka z Mielca, zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustwodawczej. - Od maja dzieci, których jedno z rodziców nie otrzymuje pieniędzy na utrzymanie, znalazły się w trudnej sytuacji. Dla nich jest to decyzja krzywdząca. Zamiast uporządkować system ściągania świadczeń, państwo zlikwidowało fundusz alimentacyjny - podkreśla Alicja Łabędzka.
Niezależnie od senatorskiego projektu uchwały, samotne matki przygotowały własny, obywatelski projekt. By miał szansę powodzenia, potrzeba jest 100 tys. podpisów. Członkinie Komitetu zbierają podpisy w Tarnowie, swoje biuro udostępnił im w tym celu m. in. senator Sztorc. (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Senator Józef Sztorc popiera dążenie samotnych matek do przywrócenia funduszu alimentacyjnego. Wczoraj poinformował, że ma przygotowany projekt nowelizacji ustawy, w jego biurze wszyscy zainteresowani mogą także składać podpisy pod obywatelskim projektem Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej. - Staramy się w trybie pilnym wprowadzić tę ustawę. Myślę, że będzie to możliwe po wakacjach - mówił senator Sztorc. - Uważam, że trzeba przywrócić fundusz. Potrzebę przywrócenia świadczeń podkreślała również Alicja Łabędzka z Mielca, zastępca pełnomocnika Komitetu Inicjatywy Ustwodawczej. - Od maja dzieci, których jedno z rodziców nie otrzymuje pieniędzy na utrzymanie, znalazły się w trudnej sytuacji. Dla nich jest to decyzja krzywdząca. Zamiast uporządkować system ściągania świadczeń, państwo zlikwidowało fundusz alimentacyjny - podkreśla Alicja Łabędzka.Niezależnie od senatorskiego projektu uchwały, samotne matki przygotowały własny, obywatelski projekt. By miał szansę powodzenia, potrzeba jest 100 tys. podpisów. Członkinie Komitetu zbierają podpisy w Tarnowie, swoje biuro udostępnił im w tym celu m. in. senator Sztorc. (baja) Źródło: Dziennik Polski