Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Senator Sztorc już nie z PSL-u

Senator Sztorc już nie z PSL-u

Senator Sztorc już nie z PSL-u

Rewolucja w tarnowskim i małopolskim PSL-u. Z szeregów partii przez sąd koleżeński zostali wykluczeni senator Józef Sztorc i wiceprezes zarządu wojewódzkiego Paweł Augustyn. Jak mówi przewodniczący ludowców w Małopolsce poseł Wiesław Woda ten pierwszy w piśmie wydawanym przy jego udziale publikował treści godzące w jedność ruchu ludowego.

Senator nie chciał na razie komentować tych zarzutów. Powiedział jedynie, że nie zna dokładnego brzmienia wyroku, a w najbliższym czasie zwoła konferencję prasową. Z wiceprezesem Pawłem Augustynem sprawa jest bardziej skomplikowana. Wiesław Woda mówi, że został on wykluczony ze stronnictwa ponieważ podsycał konflikt pomiędzy Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych. Sam zainteresowany przekonuje, że złożył rezygnację zanim zapadł wyrok, ponieważ nie pozwolono mu przed sądem wyjaśnić motywów swojego postępowania. Twierdzi też, że nie chciał się zgodzić na objęcie udziałów rolników przez KRUS w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych. Jedno jest pewne osobom wykluczonym przysługuje odwołanie od orzeczenia sądu koleżeńskiego. Sprawa ma zapewne związek z kontestowaniem poczynań prezesa przez wykluczonych. O konflikcie w małopolskim PSL-u mówiło się już od dawna.

źródło: Radio MAKS

Rewolucja w tarnowskim i małopolskim PSL-u. Z szeregów partii przez sąd koleżeński zostali wykluczeni senator Józef Sztorc i wiceprezes zarządu wojewódzkiego Paweł Augustyn. Jak mówi przewodniczący ludowców w Małopolsce poseł Wiesław Woda ten pierwszy w piśmie wydawanym przy jego udziale publikował treści godzące w jedność ruchu ludowego. Senator nie chciał na razie komentować tych zarzutów. Powiedział jedynie, że nie zna dokładnego brzmienia wyroku, a w najbliższym czasie zwoła konferencję prasową. Z wiceprezesem Pawłem Augustynem sprawa jest bardziej skomplikowana. Wiesław Woda mówi, że został on wykluczony ze stronnictwa ponieważ podsycał konflikt pomiędzy Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych. Sam zainteresowany przekonuje, że złożył rezygnację zanim zapadł wyrok, ponieważ nie pozwolono mu przed sądem wyjaśnić motywów swojego postępowania. Twierdzi też, że nie chciał się zgodzić na objęcie udziałów rolników przez KRUS w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych. Jedno jest pewne osobom wykluczonym przysługuje odwołanie od orzeczenia sądu koleżeńskiego. Sprawa ma zapewne związek z kontestowaniem poczynań prezesa przez wykluczonych. O konflikcie w małopolskim PSL-u mówiło się już od dawna. źródło: Radio MAKS