Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Serce na plastikowe nakrętki w Zalipiu

Serce na plastikowe nakrętki w Zalipiu

Serce na plastikowe nakrętki w Zalipiu

Tuż przed samymi świętami przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Zalipiu stanęło wielkie czerwone serce na plastikowe nakrętki. Pomysł na tę inicjatywę zrodził się w Kole Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie, które jest fundatorem serca. Do tej pory nakrętki najczęściej zbierano w szkołach, które obecnie są zamknięte.

W czasach pandemii nie brakuje jednak osób potrzebujących pomocy, dlatego też „gospodynie” wyszły z taką inicjatywą. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia jest pomaganie osobom potrzebującym, ale to nie jedyny cel. Ważne jest także aby uczyć dzieci, jak i również dorosłych dbania o środowisko, segregacji śmieci, tego jak zrobić użytek z odpadów i jeszcze jednego – że nawet dając coś małego, możemy pomóc innym.

Zwracamy się więc z apelem do mieszkańców Zalipia oraz okolicznych miejscowości: pojemniki z nakrętkami już nie muszą zalegać w Państwa domach, przynieście je do serca przy Ośrodku Zdrowia.

Do serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej – po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania.

To serce czeka na Wasze nakrętki!

(Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie)

Tuż przed samymi świętami przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Zalipiu stanęło wielkie czerwone serce na plastikowe nakrętki. Pomysł na tę inicjatywę zrodził się w Kole Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie, które jest fundatorem serca. Do tej pory nakrętki najczęściej zbierano w szkołach, które obecnie są zamknięte. W czasach pandemii nie brakuje jednak osób potrzebujących pomocy, dlatego też „gospodynie” wyszły z taką inicjatywą. Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia jest pomaganie osobom potrzebującym, ale to nie jedyny cel. Ważne jest także aby uczyć dzieci, jak i również dorosłych dbania o środowisko, segregacji śmieci, tego jak zrobić użytek z odpadów i jeszcze jednego – że nawet dając coś małego, możemy pomóc innym. Zwracamy się więc z apelem do mieszkańców Zalipia oraz okolicznych miejscowości: pojemniki z nakrętkami już nie muszą zalegać w Państwa domach, przynieście je do serca przy Ośrodku Zdrowia. Do serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W pojemniku zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej – po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. To serce czeka na Wasze nakrętki! (Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Zalipie)