Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Sesja strategiczna w Tarnowie dot. projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.

Sesja strategiczna w Tarnowie dot. projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.

Sesja strategiczna w Tarnowie dot. projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”.

5 lutego 2010r w siedzibie Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się konferencja, dotycząca wprowadzenia i realizacji projektu systemowego pn. "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce". Projekt, mający na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego w całym województwie, adresowany jest do przedstawicieli lokalnych organów prowadzących szkoły ponadgimnazjalne, dyrektorów szkół zawodowych, nauczycieli oraz przedsiębiorców z naszego regionu.

Na zaproszenie organizatorów tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w sesji brali udział m.in: Poseł Urszula Augustyn, Poseł Jarosław Gowin, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, z-ca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Kazimierz Tęczar, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych o profilach zawodowych, - w tym z naszego powiatu dyrektor ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Jan Kiljan, dyrektor ZSP w Brniu, Jarosław Boryczka oraz Monika Kosińska dyrektor ZSP w Szczucinie - przedstawiciele kuratorium oraz przedsiębiorcy, zatrudniający młodzież ze szkół zawodowych.

Konferencję rozpoczął Roman Ciepiela, który w wystąpieniu wprowadzającym nakreślił cel spotkania oraz ogólne zadania projektu i oczekiwane rezultaty.
Następnym punktem konferencji była prezentacja projektu systemowego, jako oferty partnerskiej współpracy województwa małopolskiego i powiatów, - na tej sesji zaprezentowały analizę kształcenia zawodowego w swoim regionie – miasto Tarnów i dwa powiaty: tarnowski i dąbrowski.

Zasady uczestnictwa szkół i przedsiębiorców w projekcie przedstawił dr Jerzy Lackowski , dyrektor Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego wystąpienie obejmowało również analizę problemów związanych z kształceniem zawodowym i współpracą między szkołami, przedsiębiorcami i instytucjami wspierającymi kształcenie zawodowe w subregionie.

Udaną prezentację na temat szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie dąbrowskim, zaprezentował inspektor Wydziału Rozwoju Regionalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Stanisław Krawiec. W swoim wystąpieniu uwzględnił dominujące branże i zawodową bazę techno – dydaktyczną w szkołach zawodowych, realizowane projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz przykłady współpracy szkół z przedsiębiorstwami .
Ponadto w prezentacji zostały przedstawione losy ubiegłorocznych absolwentów techników z naszego powiatu. Jednym z istotnych warunków uczestnictwa w małopolskim projekcie modernizacji szkolnictwa zawodowego jest właśnie stały monitoring losów uczniów po skończeniu zawodowej szkoły ponadgimnazjalnej. Należy podkreślić, że nasz powiat jako jeden z nielicznych spełnia to kryterium.

5 lutego 2010r w siedzibie Tarnowskiego Centrum Kształcenia Praktycznego odbyła się konferencja, dotycząca wprowadzenia i realizacji projektu systemowego pn. "Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce". Projekt, mający na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego w całym województwie, adresowany jest do przedstawicieli lokalnych organów prowadzących szkoły ponadgimnazjalne, dyrektorów szkół zawodowych, nauczycieli oraz przedsiębiorców z naszego regionu. Na zaproszenie organizatorów tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w sesji brali udział m.in: Poseł Urszula Augustyn, Poseł Jarosław Gowin, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski, z-ca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Kazimierz Tęczar, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych o profilach zawodowych, - w tym z naszego powiatu dyrektor ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Jan Kiljan, dyrektor ZSP w Brniu, Jarosław Boryczka oraz Monika Kosińska dyrektor ZSP w Szczucinie - przedstawiciele kuratorium oraz przedsiębiorcy, zatrudniający młodzież ze szkół zawodowych. Konferencję rozpoczął Roman Ciepiela, który w wystąpieniu wprowadzającym nakreślił cel spotkania oraz ogólne zadania projektu i oczekiwane rezultaty.Następnym punktem konferencji była prezentacja projektu systemowego, jako oferty partnerskiej współpracy województwa małopolskiego i powiatów, - na tej sesji zaprezentowały analizę kształcenia zawodowego w swoim regionie – miasto Tarnów i dwa powiaty: tarnowski i dąbrowski. Zasady uczestnictwa szkół i przedsiębiorców w projekcie przedstawił dr Jerzy Lackowski , dyrektor Studium Pedagogicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego wystąpienie obejmowało również analizę problemów związanych z kształceniem zawodowym i współpracą między szkołami, przedsiębiorcami i instytucjami wspierającymi kształcenie zawodowe w subregionie. Udaną prezentację na temat szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie dąbrowskim, zaprezentował inspektor Wydziału Rozwoju Regionalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, Stanisław Krawiec. W swoim wystąpieniu uwzględnił dominujące branże i zawodową bazę techno – dydaktyczną w szkołach zawodowych, realizowane projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz przykłady współpracy szkół z przedsiębiorstwami .Ponadto w prezentacji zostały przedstawione losy ubiegłorocznych absolwentów techników z naszego powiatu. Jednym z istotnych warunków uczestnictwa w małopolskim projekcie modernizacji szkolnictwa zawodowego jest właśnie stały monitoring losów uczniów po skończeniu zawodowej szkoły ponadgimnazjalnej. Należy podkreślić, że nasz powiat jako jeden z nielicznych spełnia to kryterium.