Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Siłownia w plenerze i więcej za tytuł Sołtysa Roku

Siłownia w plenerze i więcej za tytuł Sołtysa Roku

Siłownia w plenerze i więcej za tytuł Sołtysa Roku

To bardzo dobrze spożytkowane pieniądze - podkreślają mieszkańcy sołectwa Radgoszcz II. Za kwotę 50 tys. zł stworzono siłownię plenerową przy szkole w Zarzeczu Dużym, zakupiono tablicę interaktywną oraz sprzęt nagłaśniający dla wspomnianej placówki, a także doposażono o nowe bramki boisko przy szkole w Łęgu. Inwestycje były możliwe dzięki ubiegłorocznej nagrodzie, jaką otrzymał Eugeniusz Stanek, czyli najlepszy sołtys województwa małopolskiego.

- Inwestycje zostały wytypowane przy współpracy z Radą Sołecką. W realizacji byli zaangażowani pracownicy szkoły, otrzymaliśmy też wsparcie z gminy na wyłożenie kostką brukową placu, na którym usytuowano siłownię. Cieszy, że mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości trenowania pod chmurką - mówi Eugeniusz Stanek.

Przypomnijmy, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego sołtysa odbyło się podczas dożynek gminy Sękowa w Ropicy Górnej. Przy ocenie pracy sołtysów pod uwagę były brane następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym oraz mieszkańcami, a także działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji.

Konkurs na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego jest jedną z inicjatyw Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, realizowaną we współpracy z Województwem Małopolskim. Zgodnie z tradycją, wybór kolejnego laureata będzie miał miejsce u gospodarza, który jest aktualnie nagrodzonym sołtysem. Co za tym idzie, w sierpniu w Zarzeczu Dużym czeka nas impreza o randze wojewódzkiej.

- Duże wydarzenie i zarazem doskonała okazja do promocji walorów naszego sołectwa, gminy, ale i całego Powiśla Dąbrowskiego. Osobiście byłem zaskoczony zwycięstwem. Sołtysem jestem już od 27 lat, natomiast radnym od 29 lat. Co tu dużo mówić, lubię pracę na rzecz lokalnej społeczności - kończy Eugeniusz Stanek.

www.radgoszcz.pl/mags

To bardzo dobrze spożytkowane pieniądze - podkreślają mieszkańcy sołectwa Radgoszcz II. Za kwotę 50 tys. zł stworzono siłownię plenerową przy szkole w Zarzeczu Dużym, zakupiono tablicę interaktywną oraz sprzęt nagłaśniający dla wspomnianej placówki, a także doposażono o nowe bramki boisko przy szkole w Łęgu. Inwestycje były możliwe dzięki ubiegłorocznej nagrodzie, jaką otrzymał Eugeniusz Stanek, czyli najlepszy sołtys województwa małopolskiego. - Inwestycje zostały wytypowane przy współpracy z Radą Sołecką. W realizacji byli zaangażowani pracownicy szkoły, otrzymaliśmy też wsparcie z gminy na wyłożenie kostką brukową placu, na którym usytuowano siłownię. Cieszy, że mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości trenowania pod chmurką - mówi Eugeniusz Stanek. Przypomnijmy, rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego sołtysa odbyło się podczas dożynek gminy Sękowa w Ropicy Górnej. Przy ocenie pracy sołtysów pod uwagę były brane następujące kryteria: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym oraz mieszkańcami, a także działania podjęte i realizowane przez sołtysa z zakresu inicjatyw lokalnych, kultury i promocji. Konkurs na Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego jest jedną z inicjatyw Małopolskiego Stowarzyszenia Sołtysów, realizowaną we współpracy z Województwem Małopolskim. Zgodnie z tradycją, wybór kolejnego laureata będzie miał miejsce u gospodarza, który jest aktualnie nagrodzonym sołtysem. Co za tym idzie, w sierpniu w Zarzeczu Dużym czeka nas impreza o randze wojewódzkiej. - Duże wydarzenie i zarazem doskonała okazja do promocji walorów naszego sołectwa, gminy, ale i całego Powiśla Dąbrowskiego. Osobiście byłem zaskoczony zwycięstwem. Sołtysem jestem już od 27 lat, natomiast radnym od 29 lat. Co tu dużo mówić, lubię pracę na rzecz lokalnej społeczności - kończy Eugeniusz Stanek. www.radgoszcz.pl/mags